...
ГоловнаЗдоров'яЧому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Підпишіться на нас:

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації!

Головний біль став мало не щоденним супутником життя сучасних людей. Від нескінченних думок, перманентних стресів на роботі і вдома і різкої зміни погоди голова починає буквально кипіти і відповідати неприємними відчуттями на всі ці подразники.

Але не тільки треси та метеозалежність причина появи неприємних симптомів. Буває, що корінь проблеми прихований там, де шукати зовсім не заведено — а саме в ротовій порожнині. Ми дізналися в експерта стоматолога та засновника клініки Максима Гаврилюка, чому найчастіше лікувати головний біль варто у кабінеті стоматолога.

Багато наукових досліджень підтверджують, що 60% головного болю у пацієнтів виникають через проблеми в порожнині рота. До них відносяться захворювання зубів та ясен, дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба, неправильний прикус та інші. Хороша новина в тому, що всі ці стани підлягають корекції і за належного підходу не доведуть до проблем із головою. Тому не відкладай візит до дантиста з появою перших симптомів, щоб потім не довелося лікувати все й одразу.

Карієс

З карієсом стикалася, напевно, кожна людина. Але одні лікують його відразу, інші з різних причин не поспішають йти до стоматолога. І ця помилка може стати фатальною. Через відсутність або безграмотне лікування карієсу до зубного болю у тебе додасться ще й головний.

Якщо вчасно не видалити пошкоджені тканини, то запалення дійде до нерва, і біль від зуба віддаватиме в голову, а це далеко не найприємніші відчуття.

Якщо ж зуб вилікований, але пломба поставлена ​​неправильно, без дотримання анатомії та структури зуба, то змикання верхньої та нижньої щелепи відбуватиметься некоректно, а значить і вся робота скронево-нижньощелепного суглоба порушиться. Це може призвести до появи болю в області скронево-нижньощелепного суглоба, що теж з часом теж призводить до головних болів.

Неправильний прикус

Неправильний прикус – це не лише естетична проблема з нерівними зубами та негарною усмішкою, але насамперед питання здоров’я зубів та всього організму. Якщо вчасно не звернутися до ортодонта, з’являться не тільки м’язові та суглобові болі через порушення рухливості нижньої щелепи та м’язових затискачів, але й дадуть знати проблеми з хребтом і всім опорно-руховим апаратом.

Якщо ти чуєш клацання при відкриванні рота і відчуваєш труднощі при пережовуванні або ковтанні їжі, не відкладай візит до стоматолога. Інакше незабаром у тебе можуть з’явитися больові відчуття у скронях, тім’яній і потиличній області, місці з’єднання нижньої щелепи з черепом, а пізніше і в шиї, попереку і ногах.

Навіть якщо у тебе завжди були рівні зуби та гарна усмішка, але ти нещодавно перенесла видалення зуба і готуєшся встановлювати імплант, необхідно зробити це вчасно. В іншому випадку ряд зміститься в зону віддаленого зуба, і потрібно виправляти прикус у ортодонта.

Новоутворення

Під новоутвореннями ми маємо на увазі кісти, які можуть з’явитися поряд з коренем зуба через вчасно невилікуваний карієс або внаслідок потрапляння інфекції під час протезування. Найстрашніше, що кіста може ніяк не проявляти себе, але мати куди небезпечніші наслідки, крім головного болю.

Ти можеш не відчувати нічого, а можеш відчувати дискомфорт тому, що кіста тисне на нервові закінчення. Але якщо вона розірветься, то всі шкідливі речовини потраплять у кровотік, а це загрожує значно серйознішими проблемами. Тому так важливо видаляти кісту, як тільки її виявили.

Захворювання ясен

Здоров’я ясен – основна складова здоров’я усієї порожнини рота. Адже саме ясна тримають зуби на своїх місцях і не дають бактеріям та мікробам проникнути всередину. Тому якщо вони починають хворіти, то майже завжди від цього страждають ще зуби. Ясна запалюються, тиснуть на нервові закінчення, і через це виникає гострий біль, який теж може призвести до головного болю.

Бруксизм

Бруксизм – це мимовільне стиснення щелеп і скреготіння зубами уві сні. Через це явища зуби стираються та пошкоджуються, а пацієнти прокидаються з головним болем. Часто перенапруга щелепних м’язів тягне за собою болі в шиї та обличчі.

До того ж бруксизм може провокувати не тільки неправильну роботу скронево-нижньощелепного суглоба, але і його пошкодження, які призводять до згаданого вище неправильного прикусу.

Прорізування зубів мудрості

Хоча прорізування «вісімок» вважається ознакою додавання мудрості, цей процес далеко не завжди проходить гладко і спокійно, особливо якщо зуби лізуть криво. Часто через їхню неправильне розташування ми відчуваємо не тільки місцевий біль у десні, але ще й головний біль.

А якщо під час прорізування приєднався запальний процес, то біль може віддавати ще й у вуха, особливо якщо йдеться про верхню щелепу.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого...

Які продукти не вживають дерматологи: цей список стане в нагоді кожній дівчині, яка піклується про свою шкіру

Деякі продукти можуть викликати появу прищів та запалень, а також погіршувати стан шкіри при таких захворюваннях, як псоріаз,...

Чому людям похилого віку не варто їсти морозиво: висновки лікарів

Морозиво люблять усі, але не поспішай пропонувати бабусі чи дідусеві зайву порцію — лікарі попереджають, що такі ласощі...

Чому варто спати на лівому боці, щоб поліпшити здоров’я: 5 причин

Чи замислювались ви колись, на якому саме боці вирушати в обійми Морфея? Ні? А ось і дарма! Експерти...