Вчені провели два експерименти – загальна кількість учасників близько 1200 осіб.
У першому випробуванні добровольцям потрібно було спочатку подивитися 10-хвилинне відео без можливості перемотування, а потім протягом 10 хвилин вони могли перемикатися між сімома 5-хвилинними роликами. У другому випробуванні учасники також спочатку дивилися 10-хвилинне відео, а потім могли без обмежень перемотувати вперед або назад 50-хвилинне відео.
«Наше дослідження показує, що, незважаючи на те, що люди перемотують відео вперед або пропускають їх, щоб уникнути нудьги, така поведінка насправді посилює нудьгу. Це також робить їх перегляд менш приємним, менш захоплюючим та менш значущим», — пояснила провідний автор дослідження доктор Кеті Тем, науковий співробітник кафедри психології Університету Торонто.
Здавалося б, сучасній людині доступна маса розваг. Однак дослідження показують, що з 2008 по 2020 рік молодих людей, схильних до нудьги, стає все більше. На думку експерта, тенденція викликає у фахівців занепокоєння, оскільки нудьга пов’язана з негативними наслідками для психічного здоров’я, навчання та поведінки, такими як симптоми депресії, низькі академічні оцінки та навіть садистська агресія.