Як за 7 хвилин налаштувати себе на робочий лад

0
Як за 7 хвилин налаштувати себе на робочий лад

Вранці насамперед виконайте кілька простих дій, і побачите, як продуктивність і налаштування змінюються на краще.

Спершу вам потрібно знайти спокійний куточок. Підказка для тих, хто працює в офісах типу open space: це не ваше робоче місце. Машина теж не підійде — довкола занадто багато того, що відволікатиме увагу. Швидше за все, зручніше буде у фойє чи на балконі. Можна приїхати раніше, щоб ніхто не заважав.
Ще вам знадобиться блокнот або зошит для записів (переконайтеся, що у вас є ручка). І, звичайно, потрібен годинник. Інакше як ви зможете зафіксувати час і бути впевненим, що вклалися рівно за сім хвилин.

Виконайте послідовність дій

Перша хвилина – очистіть свій розум

Ми не збираємось заглиблюватися в релігійні питання, влаштовувати проповіді чи закликати всіх медитувати. Але кожній людині на планеті, якій доводиться працювати, життєво необхідно дотримуватися цієї загальновідомої істини. Вам потрібно очистити розум.

Підпишіться на наc у Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Відкладіть убік телефон із безліччю вхідних або планшет, який ви не випускаєте з рук. У наступні сім хвилин вони вам ні до чого. Очистити голову від думок – значить з’явитися на роботу, постаратися забути про домашні справи та перевести подих.

Друга хвилина – трохи подихайте

Зі стресом і напругою можна впоратися різними способами. Але в будь-якому разі глибоке дихання заспокоює та допомагає сфокусуватися. Слідкувати за диханням корисно протягом усього робочого дня. А на початку дня така розминка допоможе зупинити потік думок та направити його у правильне русло. Просто спокійно сидіть та дихайте.

З третьої по шосту хвилини – робіть нотатки та малюйте

Як тільки прибудете на роботу, запишіть у свій блокнот перші п’ять думок, що прийшли вам на думку. Малюйте їх у вигляді скетчів чи дудлів. Це спосіб розставити пріоритети, вирішити, що для вас важливо, а що другорядне. Тільки не зациклюйтесь на оформленні, краще зосередьтеся на своїх думках.

Сьома хвилина – проаналізуйте

Після того як зробите кілька нотаток, подивіться на час і переконайтеся, що встигли все зафіксувати рівно за хвилину до кінця. Тепер можна розпочинати аналіз.

Перегляньте свої нотатки вдруге. Подумайте, що ви написали і чому. Виберіть за останні 30 секунд лише один пункт зі свого списку та зосередьтеся на ньому. Наприклад, якщо ви зробили замітку про те, що потрібно закінчити звіт, сфокусуйтеся на цьому завданні і подумайте, як саме ви збираєтеся її сьогодні вирішувати.

От і все. Сім хвилин. Радимо наслідувати цей простий план щодня: налаштуватися на роботу і втягнутися у справи стає набагато простіше, як і вибрати найпріоритетніше завдання. Спробуйте дотримуватись цієї методики принаймні тиждень. І результати вас приємно здивують.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я