...

Як за 7 хвилин налаштувати себе на робочий лад

Підпишіться на нас:

Вранці насамперед виконайте кілька простих дій, і побачите, як продуктивність і налаштування змінюються на краще.

Спершу вам потрібно знайти спокійний куточок. Підказка для тих, хто працює в офісах типу open space: це не ваше робоче місце. Машина теж не підійде — довкола занадто багато того, що відволікатиме увагу. Швидше за все, зручніше буде у фойє чи на балконі. Можна приїхати раніше, щоб ніхто не заважав.
Ще вам знадобиться блокнот або зошит для записів (переконайтеся, що у вас є ручка). І, звичайно, потрібен годинник. Інакше як ви зможете зафіксувати час і бути впевненим, що вклалися рівно за сім хвилин.

Виконайте послідовність дій

Перша хвилина – очистіть свій розум

Ми не збираємось заглиблюватися в релігійні питання, влаштовувати проповіді чи закликати всіх медитувати. Але кожній людині на планеті, якій доводиться працювати, життєво необхідно дотримуватися цієї загальновідомої істини. Вам потрібно очистити розум.

Відкладіть убік телефон із безліччю вхідних або планшет, який ви не випускаєте з рук. У наступні сім хвилин вони вам ні до чого. Очистити голову від думок – значить з’явитися на роботу, постаратися забути про домашні справи та перевести подих.

Друга хвилина – трохи подихайте

Зі стресом і напругою можна впоратися різними способами. Але в будь-якому разі глибоке дихання заспокоює та допомагає сфокусуватися. Слідкувати за диханням корисно протягом усього робочого дня. А на початку дня така розминка допоможе зупинити потік думок та направити його у правильне русло. Просто спокійно сидіть та дихайте.

З третьої по шосту хвилини – робіть нотатки та малюйте

Як тільки прибудете на роботу, запишіть у свій блокнот перші п’ять думок, що прийшли вам на думку. Малюйте їх у вигляді скетчів чи дудлів. Це спосіб розставити пріоритети, вирішити, що для вас важливо, а що другорядне. Тільки не зациклюйтесь на оформленні, краще зосередьтеся на своїх думках.

Сьома хвилина – проаналізуйте

Після того як зробите кілька нотаток, подивіться на час і переконайтеся, що встигли все зафіксувати рівно за хвилину до кінця. Тепер можна розпочинати аналіз.

Перегляньте свої нотатки вдруге. Подумайте, що ви написали і чому. Виберіть за останні 30 секунд лише один пункт зі свого списку та зосередьтеся на ньому. Наприклад, якщо ви зробили замітку про те, що потрібно закінчити звіт, сфокусуйтеся на цьому завданні і подумайте, як саме ви збираєтеся її сьогодні вирішувати.

От і все. Сім хвилин. Радимо наслідувати цей простий план щодня: налаштуватися на роботу і втягнутися у справи стає набагато простіше, як і вибрати найпріоритетніше завдання. Спробуйте дотримуватись цієї методики принаймні тиждень. І результати вас приємно здивують.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я