Вже влітку досвідчені господарки активно розпочинають процес консервації, щоб підготувати на зиму смачні заготівлі. На початку готують варення та компоти, потім настає черга кетчупів, овочевих закусок, помідорів та огірків.
Для того, щоб консервації були безпечні для здоров’я і могли довго зберігатися, потрібно правильно підготувати банки, знищивши всю можливу патогенну флору.
Які 5 способів варто спробувати
Духова шафа
Якщо вам одночасно потрібно підготувати багато банок, ідеальним рішенням стане духова шафа. В ній можна розмістити потрібну кількість тари.
Спочатку банки потрібно обробити водою. Після досягнення температури 120 градусів стерилізуємо банки протягом 15 хвилин.
Пар
Потрібно взяти об’ємну каструлю, наповнити її водою. Кришки можна простерилізувати також. Для цього їх відправляємо у каструлю.
Встановлюємо ґрати та ставимо банки дном нагору.
Після цього розстеліть чистий, бажано новий кухонний рушник та виставте банки. Коли вони повністю висохнуть, можна починати закручувати банки.
Окріп
Якщо вам потрібно підготувати парочку банок, то ідеально підійде найпростіший спосіб – кип’ятіння. У велику каструлю ставимо банки, вливаємо воду і чекаємо кипіння.
Після цього стерилізуємо банки протягом п’яти хвилин.
Мікрохвильова піч
Даний метод розрахований на літрові та півлітрові банки. Приблизно на третину їх потрібно заповнити чистою водою та відправити до НВЧ.
Вибирайте максимальну потужність і чекайте п’ять хвилин.
Кришки краще підготувати окремо в окропі (попередній спосіб).
Міцний алкоголь
Ідеально підходить цей спосіб для дачі, коли немає можливості провести стандартну процедуру, а приготувати консервацію хочеться. У такому разі на виручку прийде горілка.
У міцного алкоголю чудовий дезінфікуючий потенціал, тому банки точно “вибухати” не будуть.
Небагато міцного напою потрібно влити в тару та закрити кришкою. Потім починаємо трясти посуд, щоб вся поверхня банки та кришки була оброблена горілкою.
Після цього переливаємо алкоголь у наступну ємність і повторюємо процедуру.