Вплив паління на ризик виникнення злоякісних пухлин вивчено досконало – у цьому медики не сумніваються. Робочі групи Міжнародного агентства з вивчення раку (МАІР) узагальнили експериментальні та практичні дані та дійшли висновку, що паління тютюну є канцерогенним фактором і призводить до розвитку як мінімум 20 форм раку.
Вся справа в канцерогенах, які виділяють тютюнові продукти в процесі згорання, і які вдихає людина. Потрапляючи в організм з димом, вони розносяться по крові та впливають на всі органи та тканини.
Серед основних мішеней – легені, порожнина рота та носа, горло, стравохід, шлунок, печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур, органи ШКТ, молочна залоза, нирки, сечоводи, шийка матки. Загалом, за даними досліджень, паління цигарок є причиною 25-30% усіх злоякісних пухлин.
Через скільки відновлюється організм після відмови від куріння
Головний онколог України впевнений, що краще не починати взагалі: на його думку, говорити про те, що організм затятих курців відновиться повністю, не можна. Однак він посилається на такі дані: кожні 5 років відмови від куріння знижують ризик розвитку онкологічної патології на 7%. Якщо рак вже виявлено та пацієнт продовжує курити, ризик розвитку рецидиву суттєво зростає. Крім цього, не слід забувати про те, що куріння потенційно знижує ефективність хіміотерапії та інших видів лікування онкології.