Чи завжди діє правило, чим більше, тим краще? Як виявилося, не завжди, якщо йдеться про показник захисного фактора на сонцезахисному засобі. Про те, яку цифру варто звертати увагу при виборі обов’язкового літнього крему, розповідає експерт, дерматокосметолог Ірина Ситнікова.
Різниця між SPF30 та SPF50 не така велика. Якщо говорити про рівень захисту у відсотках, то SPF30 захищає шкіру на 97%, а SPF50 – на 98%. Але потрібно обов’язково враховувати правила нанесення, форму засобу (спрей/крем/молочко) та абревіатуру «water resistant». Водостійких “waterproof” засобів не існує в природі, а ось ті, що з позначкою “water resistant”, захистять вас, поки ви плаваєте, але по закінченні водних процедур вони припинять свою роботу. Дія захисту під впливом прямого сонячного проміння триває приблизно 1,5-2 години, тому під час пляжного відпочинку її обов’язково потрібно оновлювати.
Абревіатура water resistant
Підходить для морського відпочинку або дуже спекотної погоди та великої вологості.
Частота нанесення
У середньому оновлювати захист рекомендується періодично від 80 хвилин до 120-150 хвилин.
Кількість нанесеного засобу
На обличчя для хорошого ступеня захисту йде близько 5 грамів крему. Для тіла – 35-35 мл крему.
Поєднання продуктів
Багато хто думає, що при використанні, наприклад, крему SPF10 та нанесенні другого продукту (скажімо, мінеральної пудри SPF15) ступінь захисту збільшується. Це не так. Ви не отримуєте фактору захисту 25, шкіра буде захищена тільки на SPF15 (це 93%).