Збагачення ґрунту під кущами троянд органікою – перевірений спосіб підвищення їхньої декоративності. Досвідчені садівники використовують не тільки мінеральні добрива (спеціалізовані, моно- та багатокомпонентні, водорозчинні), а й різні види органічних відходів, у тому числі кухонних, які накопичуються протягом усього року.
Банани входять до раціону багатьох з нас. А ось шкірку від плодів ми, як правило, викидаємо. І добре, якщо в компостну купу, а не в смітник. А в них містяться численні макро- та мікроелементи, які сприяють покращенню мінерального живлення зелених насаджень.
Якщо на ділянці ростуть троянди, то спробуйте їх удобрювати за допомогою бананових очищень. А заразом і зменшіть обсяг сміття, утилізуючи його з користю для навколишнього середовища.
Наріжте шкірку від шести плодів на невеликі фракції, помістіть їх у літрову банку, залийте водою, накрийте кришкою капроновою і поставте в тепле і темне місце на 4 дні.
Акуратно процідіть настій і влийте його у відро з відстояною або підігрітою на сонці водою (0,6-0,7 л маткового концентрату на 10-12 л води).
Пролийте робочим розчином троянди із розрахунку 5 л на кожен кущ. Не варто дивуватися неприємному запаху підживлення. Це наслідок процесів розкладання органіки.
Вносити добриво потрібно по вологій землі, тобто після планового поливу або дощу та подальшого розпушування ґрунту.
Викопайте навколо куща неглибоку канавку по зовнішньому діаметру ствольного кола. А потім рівномірно розподіліть шматочки шкірки, що напіврозклалася, по дну борозенки і прикопайте землею.
Вже за кілька днів органіку почнуть активно переробляти ґрунтові мікроорганізми та дощові черви, перетворюючи матеріал на повноцінні елементи живлення для коріння саджанців. Для зберігання вологи в грунті можна додатково замульчувати поверхню під кущами соломою, сіном або компостом.
Добрива з бананової шкірки можна використовувати протягом усього періоду вегетації троянд. Інтервал між підживленням становить 2-3 тижні.
Якщо у вас недостатньо сировини, то вносите живильний розчин та шматочки бананів у ґрунт поперемінно під кожну рослину.
А дбайливим господарям ми рекомендуємо заготовляти бананову шкірку протягом зими, висушуючи очищення на батареї та зберігаючи матеріал у паперових пакетах.
Їх також можна використовувати у приготуванні підживлення. На кожен літр маткового розчину вам знадобиться жменя розламаних у руках сухих очищень.
Крім троянд настоєм бананової шкірки можна підгодувати будь-які декоративні культури на вашій ділянці, а також кімнатні квіти, розсаду, овочі (огірки, томати, часник, листову зелень) та садову суницю.
За відгуками фахівців, застосування бананових шкірок протягом весни та літа сприяє тривалому та пишному цвітінню рожевих кущів кілька разів за сезон!
Краси вам у саду та на прибудинковій території!
Ще недавно тонкий ремінь був забутий і схований у глибини шафи. Але сьогодні він знову…
Кожному з нас знайоме це почуття: позаймався у залі, а наступного дня м'язи «гудуть». Чи…
40 років - це вік, коли можна зітхнути з полегшенням. Помилки молодості позаду, кар'єра та…
Пояс може значно змінити образ, якщо використовувати його з розумом. Один із перших нетривіальних випадків…
Що вдягнути з настанням холодів, щоб не замерзнути? Найактуальніше питання, яке ми задаємо собі у…
Цього осінньо-зимового сезону шуби зробили тріумфальний камбек і тепер знову носять горде звання наймоднішого верхнього…