...

Коли викопувати картоплю, щоб урожай довго зберігався: 3 важливі моменти

Підпишіться на нас:

Хоча саме час для формування врожаю картоплі, важливий етап по її збору настане зовсім скоро. До нього потрібно бути готовим. Кожен дачник починає копати картоплю у різний час, проте при визначенні оптимальних термінів слід керуватися такими основними моментами.

Важливо приступити до викопування головного овоча вчасно, інакше можна залишитися без запасів картоплі на зиму.

1.Визначити термін

Через передчасне збирання врожаю картопля може бути придатна тільки для швидкого вживання. Її ще не до кінця сформована шкірка при зберіганні призведе до швидкої втрати своєї цілісності.

Відтермінування  збирання картоплі в очікуванні зміцнення шкірки і отримання більших бульб теж небажано.

По-перше, через повністю висохле або згнивше до цього часу бадилля знайти кущ виявиться складно, а значить, частина врожаю може так і залишитися в землі.

По-друге, збирання врожаю має проходити без дощів (а у вересні вони дуже ймовірні). Волога картопля у сховищі швидко почне підгнивати, і на її тривале зберігання розраховувати вже не доведеться.

2.Взятися за лопати

Якщо ви посадили середньопізні та пізні сорти картоплі, приступайте до її збирання наприкінці серпня – на початку вересня.

Картоплини до цього часу наситяться від бадилля всім необхідним, набудуть міцної шкірки і припиняють свій ріст.

Важливо! Помітили, що бадилля почало в’янути і жовтіти? Починайте роботу через три тижні.

Якщо є невпевненість у тому, чи дійшла картопля до потрібної кондиції, проведіть тест. Виділіть на ділянці два-три кущі з різним станом бадилля і викопайте їх.

Бачите, що шкірка на картоплинах міцна, не задирається при першому дотику, а самі бульби легко відокремлюються від куща? Тоді час настав, відкладати нікуди – сміливо беріться за лопати чи вила. Чи відчуваєте, що бульби на зеленому бадиллі ще не до кінця дозріли? Не копайте такі кущі, залиште їх на грядках ще тижнів на два, а то й на три.

3.Виявити браковані

Виявлення неякісних плодів, які не варто відправляти на зберігання, процес теж важливий. Якщо пропустити і не відсіяти браковані екземпляри, можна запросто втратити врожай, піддавши хороші плоди гниттю і зараження від некондиційних.

Щоб відбракувати неякісні та непридатні для тривалого зберігання картоплини, слід:

  • викопані плоди дві-три години потримати у тіні;
  • зчистити з бульб налиплу землю, ретельно їх оглянути та перебрати. Пошкоджені, гнилі, погризені шкідниками плоди не слід відкладати на тривале зберігання. Їх краще відправити в готування;
  • картоплю, придатну для зберігання, пересипати в ящики або мішки-сітки і днів на 5-7 помістити в прохолодне місце.

За тиждень вдасться виявити та відбракувати заражені або підв’ялі картоплини, які потрібно видалити до укладання овочів на зимове зберігання.

Пам’ятайте: для збирання картоплі найкраще вибирати сухий та сонячний день із температурою повітря вище +10.

Гарного вам врожаю!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я