Іноді буряк замість яскравої середини з рівномірним забарвленням в розрізі має білі кільця. Вони можуть бути або особливостями сорту, або з’явитися через певні порушення в агротехніці при вирощуванні.
Причини білих кільце
Почнемо з найголовнішого. Для вирощування буряка потрібно вибирати якісне насіння. Якщо на погодні умови вплинути неможливо, то знайти достойне для грядки насіння точно треба.
Одна з найперших причин, чому виникають в розрізі білі кільця, пов’язана з надлишком деяких елементів. Наприклад, азоту. Якщо перегодувати ним буряк, результат буде відповідним. Коренеплодам потрібні більше калій та кальцій, а от при азотному надлишку розвивається тільки бадилля.
Джерелами азоту переважно є гній та компост. Не використовуйте навесні або при формуванні грядок ці органічні добрива. Вони довго розкладаються та виправити ситуацію буде не просто важко, а майже неможливо. Таку органіку використовують тільки з осені під перекопуванням. Протягом сезону буряки краще підживлювати сульфатом магнію або монофосфатом калію. В загальному за сезон виходить 2-3 рази з періодичністю 1 місяць. Тому при виборі добрива не припускайтеся помилки.
Буряки вимогливі до кислотності ґрунті. Якщо вона завищена, результат вирощування буде не той, на який ви очікуєте. Бурякам треба розкислювати ґрунт. Бажано щороку. Можна посипати грядки негашеною золою та один раз на 3 роки використовувати доломітове борошно.
Білі кільця можуть сформуватися і при дисонансі між поливами та температурою повітря. Якщо спека та надлишок води, то коренеплоди отримують стрес. Також це призводить до розтріскування і вони втрачають властивості лежкості. Регулюйте поливи в спеку, щоб буряки добре росли.
Читайте також:
Помилка при облаштуванні компосту: поганий запах забезпечено