...

Названо перші ціни на малину для заморозки: виробники не в захваті

Підпишіться на нас:

Сезон закупівлі оптових партій малини для заморожування тільки починається, але вже озвучено перші ціни на закупівлю.

Подробиці

За інформацією EastFruit, анонсовані ціни часто можуть  суттєво різнитися залежно від регіонів. У центральних і західних областях ціни дещо вищі, а от у регіонах між ними, особливо на Вінничині та Хмельниччині, рівень цін на малину для заморожування, озвучуваний переробниками, наближений до мінімальних значень.

У Львівській області середня ціна  42-44 грн/кг, що еквівалентно $1,00-1,05 за кг, або близько 1 євро за кг. Трохи вищі ціни в Київській і Житомирській областях, — ближче до 45-50 грн/кг, або близько $1,1-1,2, або 1,1 євро в середньому. А в Хмельницькій та Вінницькій областях  по 35 грн/кг, що еквівалентно $0,85 за кг. Такі ціни не викликають у фермерів захоплення, хоча вони й значно вищі за торішні.

«Попри те, що наразі існує теоретична можливість продавати заморожену малину за високою ціною, для її заморожування дуже важливим є безперервне постачання електроенергії. Ситуація, що склалася в енергосистемі України, різко підвищує ризики заморожувальників, які, очевидно, вони намагатимуться закладати в ціну закупівлі, так само як і дедалі вищі витрати на електроенергію. Окрім того, найімовірніше, заморожувальники намагатимуться продавати продукцію, як то кажуть, «з коліс», тобто не будуть зберігати довго, що також негативно впливатиме на ціну», — пояснив економіст інвестиційного департаменту продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За оцінками експертів вартість збору малини в 2024 році зросте в середньому до 50 центів за кг. Багатьом виробникам зараз бракує робочої сили.

На світовому ринку ціни на заморожену малину високих категорій якості зараз формуються ближче до $3 за кг. В Україні за останні роки середня маржа заморожувальників коливалася в межах $1,2 за кг.

Аналітики порахували, що навіть з урахуванням нових ризиків, теоретично можуть платити за великі оптові партії малини щонайменше $1,5 за кг, це близько 60 грн/кг.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я