...
ГоловнаСад-Город3 правила - і забудете про фітофтору: багато хто збирає томати неправильно

3 правила – і забудете про фітофтору: багато хто збирає томати неправильно

Підпишіться на нас:

Помідори, що дозрівають, бувають чотирьох стадій стиглості. При трьох з них можна зривати томати з куща, але не знижуючи їх врожайність.

Подробиці

Все ж таки така ситуація врятує плоди, якщо на вулиці зберігається несприятлива погода: зниження температури, дощі і так далі.

Не варто зривати плоди у випадку, якщо вони ще світло-зелені з білим відтінком. У такому разі овочі ще мають залишатися на кущиках.

Як відзначають досвідчені дачники, знімати томати можна, коли вони вже починають рожевіти або стають блідо-жовтогарячими (залежно від сорту).

Це дозволить плодам, що залишилися на гілці, активніше рости і набирати вагу далі.

Ще одне правило, яке треба пам’ятати, полягає в тому, коли саме потрібно знімати овочі з гілок. Проводити процедуру можна з середини липня та у першій половині серпня. Робити це краще вранці. Насамперед знімати треба нижні плоди, які ростуть біля самої землі.

Але попередньо треба оглянути овочі. Якщо на них вже є початкова стадія фітофтори, їх вже не врятувати. Вони можуть заразити інші томати.

Здорові плоди треба витерти насухо, але мити їх не можна. Потім треба викласти в ящики три шари, але при цьому перестилаючи газетами. Поставити дозрівати помідори можна у тепле та сухе приміщення, але на них не повинні потрапляти прямі промені сонця.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Як назавжди позбутися порослі сливи

Улюблене багатьма садівниками сливове дерево має негативну рису. Воно постійно «підкидає» молоду поросль, яка розширюється настільки, що ділянка у...

Що робити, щоб кабачків було багато: простий спосіб

Багато дачників вважають за краще не використовувати добрива на грядках з кабачками. Чому? Відповідь проста - збільшення врожайності...

Як правильно використовувати гербіциди: поради для тих, хто розчарувався в їхній ефективності

Оскільки гербіциди – це не що інше, як створені хімічним шляхом препарати, використовувати їх потрібно за всіма правилами...

Як захистити цибулю від шийкової гнилі: 2 способи від досвідчених городників

Про те, що цибуля виявилася зараженою небезпечним захворюванням, ми дізнаємося досить пізно. Як правило, шийкова гнилизна проявляє себе...