Помідори, що дозрівають, бувають чотирьох стадій стиглості. При трьох з них можна зривати томати з куща, але не знижуючи їх врожайність.
Подробиці
Все ж таки така ситуація врятує плоди, якщо на вулиці зберігається несприятлива погода: зниження температури, дощі і так далі.
Не варто зривати плоди у випадку, якщо вони ще світло-зелені з білим відтінком. У такому разі овочі ще мають залишатися на кущиках.
Як відзначають досвідчені дачники, знімати томати можна, коли вони вже починають рожевіти або стають блідо-жовтогарячими (залежно від сорту).
Це дозволить плодам, що залишилися на гілці, активніше рости і набирати вагу далі.
Ще одне правило, яке треба пам’ятати, полягає в тому, коли саме потрібно знімати овочі з гілок. Проводити процедуру можна з середини липня та у першій половині серпня. Робити це краще вранці. Насамперед знімати треба нижні плоди, які ростуть біля самої землі.
Але попередньо треба оглянути овочі. Якщо на них вже є початкова стадія фітофтори, їх вже не врятувати. Вони можуть заразити інші томати.
Здорові плоди треба витерти насухо, але мити їх не можна. Потім треба викласти в ящики три шари, але при цьому перестилаючи газетами. Поставити дозрівати помідори можна у тепле та сухе приміщення, але на них не повинні потрапляти прямі промені сонця.