...

Кулінарні помилки, які роблять десятки людей

Підпишіться на нас:

Ми користуємося вже готовими рецептами та винаходимо нові, коли готуємо їжу. Багато дій виконуються на “автоматі”, бо так робили до них інші. А чи правильні ці дії? Може, вони шкодять смаку, консистенції та загальному вигляду страв?

Подробиці

Що ви робите, відокремивши жовтки від білків для приготування крему? Напевно, ставите білки в холодильник. На жаль, але холодні білки не збиватимуться в пишну піну. Найкраще буде, якщо ця білкова маса буде кімнатної температури перед безпосереднім збиванням.

Або ви відразу кладете почищені шматочки картоплі на лист і відправляєте його в духовку, а потім дивуєтесь, що вони вийшли недостатньо хрусткі. Так ось, наступного разу очищену картоплю спершу потрібно замочити у чистій воді на півгодини, потім вийміть і, добре промивши, висушіть паперовим рушником. Тоді хрускіт від запеченої картоплі буде ідеальним.

Пиріг, запечений у спеціальній формі, весь час виходить нерівним? Винне в цьому не тісто, не температура випікання, а ваше невміння готувати. Що ви робите не так? Не варто змащувати краї форми для випікання вершковим маслом. Саме в тому причина. Іншим разом спробуйте обійтися без цієї дії та оцініть результат.

Щоб розкриті рибні чи м’ясні консерви не почали окислюватися, відразу після відкриття потрібно перекласти їх у контейнер зі скла. Так ви врятуєте їжу від псування.

Втомилися від того, що рис виходить зліпленим, скільки б ви його не варили, і які б дорогі сорти рисової крупи не купували? Які саме помилки можуть джопустакись у приготуванні.

Щоб рис вийшов розсипчастим, варити крупу треба в каструлі з товстим денцем, засипати її у ще холодну, а не доведену до кипіння воду.  Помішувати потрібно якомога рідше, а кришку каструлі – тримати закритою до самого моменту готовності каші.

Обробні дошки – те, без чого на кухні просто не можна обійтися. Але скільки їх має бути? Чи вистачить однієї-двох чи краще придбати одразу п’ять штук? Це питання мучить кулінарів-початківців, але відповідь на нього проста. Все залежить від того, з чого ви готуєте їжу.

Якщо в меню домінує овочево-фруктова складова, то дощок потрібно не більше трьох. А тим, хто готує і рибу, і м’ясо, ріже овочі, хліб, сир, то й дощечок має бути більше. На одній обробляється м’ясо, на іншій – риба, третя служить для нарізування фруктів, четверта – під хліб… Це важливо для дотримання гігієнічних правил. Адже різати всі продукти на одній і тій же дошці дуже груба помилка.

Ще одна помилка – зберігати банани цілими гронами на кухонному столі або на холодильнику та ще й поряд з іншими фруктами. Від такого “сусідства” банани гарантовано темнітимуть і дозріватимуть швидше. Якщо такої мети ви не переслідуєте – після покупки відразу розділіть гроно на окремі складові та зберігайте банани в місці, де зберігається кімнатна температура, але немає доступу сонцю.

Шкідлива звичка, яка може відгукнутися не тільки вашому здоров’ю та смаку їжі, але й гаманцю – купівля приправ вже у меленому вигляді. Щоб заощадити, самі виробники часто додають у мелені спеції та приправи дешевші їх аналоги, для збільшення ваги пакетика – кладуть дрібне насіння, крохмаль, а для покращення смакових якостей використовують штучні добавки.

Тому краще купувати перець, корицю, інші спеції та приправи у свіжому вигляді, а вдома вже молоти їх і перетирати.

Варити бульйон треба, періодично відстежуючи появу на ньому неприємної сірої піни. Це відомо всім. Але не все в курсі, що знятий накип з бульйону не можна відразу виливати в раковину. Жир із цього накипу застигає в трубах і часом стає причиною засмічення. Куди краще діяти так: всю піну збирати в миску, а потім, коли вона охолоне – викинути жир і осад у відро зі сміттям.

Хочете зробити підливу для гуляшу густішою і кидаєте в неї ложку борошна? Це помилкова дія: у гарячій підливі борошно перетвориться на маленькі грудочки, і навіть інтенсивне розмішування від них часом не рятує.

Рішення знайти можна, просто спочатку прогрійте на сковороді борошно, а потім до нього вже додавайте воду або розведений нею соус для підливки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я