...

8 типових помилок господарок при приготуванні їжі, які роблять її шкідливою

Підпишіться на нас:

Кулінарія – це мистецтво, яке теж має певні тонкощі.

Щоб страви виходили відмінними, важливо готувати не лише смачно, а й правильно, щоб не зашкодити здоров’ю.

Подробиці

Варто уникати помилок, щоб в результаті ваші страви виходили смачними та корисними.

1.Велика кількість цукру

Цукор, так само як і сіль, доповнює і робить різноманітнішим смак, але забагато його додавати не варто. Добова норма до 30 грамів (6 чайних ложок).

Збільшення норми споживання може позначитися на здоров’я, наприклад, підштовхнути до такого захворювання, як цукровий діабет.

2.Підвищена температура обробки овочів

Для багатьох овочів обсмажування є заклятим ворогом, оскільки високі температури знищують вітаміни D, K, E, А. Щоб у овочах залишилися корисні мінерали, можна утриматися від теплової обробки деяких із них. Краще вживати свіжі продукти, у яких збережені всі вітаміни.

3.Використання картоплі відразу після чищення

При запіканні або обсмажуванні картоплі за високої температури без попередньої підготовки підвищується вміст акриламіду. Акриламід – речовина, що викликає рак. Для зниження його концентрації в бульбах потрібно покласти їх у холодну воду на годину-дві, це допоможе вивести надлишки крохмалю та нітрати.

4.Підгоріле м’ясо

Не варто допускати, щоб м’ясо згоріло в духовці або на відкритому вогні, при звуженні продукту утворюються шкідливі сполуки, які можуть спричинити різні захворювання. Краще просто відрізати горілу частину.

5.Вживання виключно знежирених продуктів

Є хибною думка, що поїдання тільки знежирених продуктів не нашкодить, а навіть допоможе їхньому здоров’ю. Але насправді жир – джерело енергії, він допомагає засвоюватися деяким вітамінам, дефіцит яких може спричинити різні недуги.

6.Неправильне використання олій

Олії бувають різні, наприклад, соняшникова, кокосова, лляна, оливкова та інші. Вони відрізняються не тільки назвою та складом, але ще й температурою димлення, виходячи з цього, умовами застосування.

Після того, як рослинна олія досягла максимальної точки нагріву і почала горіти, в ній руйнуються корисні жири, шкідливі звільняються, що шкодить здоров’ю. Для смаження потрібно використовувати олії з вищою температурою димлення, з низькою підійдуть для салатів.

7.Велика кількість солі

Хоча сіль і додає смаку, але не варто забувати про її шкідливі властивості. Норма солі на день для дорослої людини становить не більше 5 грамів (1 чайна ложка). Краще замінити її спеціями без глютену, травами, які несуть лише користь для організму та покращують його роботу.

8.Теплова обробка меду

Мед з часом може ставати твердішим або зовсім зацукруватися. Деякі господині розтоплюють його на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Цього робити не можна, так він втрачає свої корисні властивості при температурі понад 40 ° C і перетворюється на звичайний сироп. Щоб уникнути зацукрування, мед треба зберігати у темному сухому місці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я