Риба – надзвичайно корисний продукт, від якого багато хто відмовляється тільки тому, що не вміє його готувати. Так, з рибою буває непросто, але за правильного підходу смачні і корисні страви завжди будуть на вашому столі.
Які 10 кулінарних хитрощів вам у цьому допоможуть:
- Купуйте рибу тільки гарної якості. Від цього залежатиме фінальний смак страви. Свіжий продукт не повинен нічим пахнути, крім самої риби, а у замороженої має бути чиста рідина однорідного кольору.
- Риба для смаження спочатку повинна розтанути в холодильнику і тільки потім можна діставати її. Для готування супу можна розморожувати продукт у підсоленій воді (половина чайної ложки на літр води).
- Найкраще смажити такі види риби, як окунь, сом, короп, форель та інша червона риба, щука, камбала, хек, тріска, мінтай, карась. До речі, морська риба славиться тим, що в неї менше кісточок.
- Якщо ви хочете посмажити червоні сорти риби, їх можна маринувати у вині з лимонним соком. Смак вийде такий вишуканий, наче ви обідаєте у дорогому ресторані.
- Деякі кухарі солять рибу у цікавий спосіб: складають її у миску, яку заливають солоною водою буквально на 10 хвилин. Так вона рівномірніше посолиться.
- Перед смаженням ніколи не варто забувати про те, що риба повинна бути сухою. Папір, рушники або серветки вам в цьому допоможуть.
- Якщо ви любите солоний оселедець, то спробуйте перед приготуванням трохи потримати його в молоці. Текстура стане ніжнішою, а сама риба – набагато смачніша.
- Якщо ви вибрали рибу великого розміру, то не варто смажити її на сковорідці. Найкраще запекти її в духовій шафі.
- Ідеальні спеції для юшки: перець горошком, корінь петрушки, коріандр, лавровий лист, пастернак, розмарин, гвоздика. Для смаження – майоран, каррі, чебрець, шавлія, біла гірчиця, різні види перцю, мускатний горіх, естрагон.
- Якщо руки після приготування пахнуть рибою, то просто протріть їх шматочком лимона, а потім вже змийте водою.