...
ГоловнаЗдоров'яЦя звичка може врятувати життя у подорожі: роби це щогодини, як рекомендують...

Ця звичка може врятувати життя у подорожі: роби це щогодини, як рекомендують лікарі

Підпишіться на нас:

Навіть якщо ти вважаєш, що в тебе богатирське здоров’я, обов’язково роби це, якщо їдеш на автомобілі на велику відстань. Та й не на дуже велику!

Автоподорожі це чудова ідея для будь-якої пори року. Неважливо, в якому складі ти вирушаєш — наодинці, з коханим, із друзями чи усією великою родиною. Зазвичай ми приділяємо час плануванню та розраховуємо на те, щоб дістатися з однієї точки в іншу якнайшвидше. Однак із цим посперечалися б, наприклад, кардіологи. Бо будь-який лікар скаже: найважливіше у будь-якій поїздці на велику відстань — передбачити велику кількість зупинок для розминки.

Молоді або старі, здорові або ті, хто страждають на хронічні захворювання, всі і кожен повинні виходити з машини і інтенсивно рухатися кожні одну-дві години. Це правило діє для будь-якої поїздки, яка довша за чотири години.

Багатогодинне сидіння в машині може порушити кровотік і призвести до зневоднення, що сприяє утворенню тромбів. А вони є небезпечними для життя. Кров починає накопичуватися у венах гомілок та литок, м’язи не скорочуються, кров не циркулює вільно».

У міру того, як кров накопичується в нижніх кінцівках, тромбоцити злипаються і перетворюються на масу, що нагадує желе.

Коли тромб утворюється у вені глибоко всередині тіла, це часто спричиняє біль та набряк у нозі. А коли ти встаєш і починаєш ходити — м’язи знову стискаються, що призводить до розриву тромбу, але це не означає, що його ліквідовано і проблему вирішено. Маленький потік піде вгору, з природним напрямком кровотоку в організмі, і може викликати легеневу емболію або закупорку артерії.

Головна проблема в тому, що тромб може виникнути у будь-якої людини, незалежно від статі, віку та стану здоров’я. Але ті, хто схильний до тромбозу, буквально ризикують життям, вирішуючи заощадити час у подорожі та не приділяючи уваги розминці.

Як підтримувати циркуляцію крові, коли ти в дорозі

  • Одягай шкарпетки або гольфи з невеликою компресією
  • Не пий кави та алкоголь, але візьми за правило робити кілька ковтків води кожні 15-20 хвилин
  • Виходь з машини і здійснюй коротку прогулянку щогодини
  • Якщо відкладаєш перерву — рухай ногами прямо в машині: по черзі піднімай коліна до грудей або витягуй ноги, спрямовуючи пальці на себе і від себе (звичайно, для водія ці поради не підходять).

Ті, хто схильний до ризику тромбозу, обов’язково повинні обговорити майбутню подорож зі своїм лікарем — можливо, він порекомендує препарат або процедури, що покращують циркуляцію.

Стрічка новин:

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Ці симптоми вказують на нестачу заліза в організмі – перевір себе

Дефіцит деяких вітамінів та мінералів у нашому організмі може впливати на твоє самопочуття та вигляд. Зверни увагу на...

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого...

Які продукти не вживають дерматологи: цей список стане в нагоді кожній дівчині, яка піклується про свою шкіру

Деякі продукти можуть викликати появу прищів та запалень, а також погіршувати стан шкіри при таких захворюваннях, як псоріаз,...

Чому людям похилого віку не варто їсти морозиво: висновки лікарів

Морозиво люблять усі, але не поспішай пропонувати бабусі чи дідусеві зайву порцію — лікарі попереджають, що такі ласощі...