Цільнозернове борошно – незамінний продукт для всіх, хто хоче харчуватися правильно. Це корисно, і ми впевнені, що ви спечете з нього чимало смачних штук, але далі піде мова, як правильно його використовувати і зберігати.
Чим цільнозернове борошно відрізняється від звичайного
Зерно пшениці складається з оболонки, ендосперму та зародка. У процесі переробки зерна у звичне борошно оболонка і зародок видаляються, залишається лише багатий на білок ендосперм. У цільнозерновому борошні залишається повністю або частково і оболонка (висівки), і зародок.
У висівках та зародку багато олій та поживних речовин, тому невдовзі таке борошно може зіпсуватися, у нього з’явиться неприємний присмак. До того ж цільнозернове борошно – ласа закуска для борошняних жучків.
Цільнозернове борошно зберігається всього кілька місяців на відміну від очищеної, термін придатності якої досягає двох років.
Чому цільнозернове борошно треба зберігати в морозилці
Заморожування поставить на паузу процес псування борошна і, звичайно, дозволить уникнути появи жучків. Можна зберігати і просто в холодильнику, щоправда, не так довго, як у морозильній камері. У будь-якому випадку борошно потрібно висипати в герметичний контейнер або пакет із застібкою zip lock.
Навіть якщо ви плануєте в найближчі кілька днів напекти цільнозернових млинців, все одно приберіть муку в холодильник. Ви ж не знаєте, в яких умовах борошно раніше зберігалося в магазині, або вас від кулінарних планів може відвернути терміновий проект чи ще якісь інші плани. Краще сховати борошно в холодильник і бути впевненим, що воно збрежеться, ніж одного разу виявити, що воно зіпсувалося або що ви розвели на полиці полчища жучків.
Прогірклий запах борошна означає, що почали псуватися олії, що містяться в ній. Використовувати це борошно для приготування в принципі можна, ви не отруїтеся, але у випічки буде неприємний присмак.
Як пекти із замороженого борошна
При заморожуванні властивості борошна не змінюються, але використання холодного борошна може вплинути на результат, бо тісто довго підніматиметься. Тому, починаючи готувати, насамперед відміряйте борошно і залиште при кімнатній температурі. Швидше за все, воно встигне достатньо нагрітися, поки ви готує решту інгредієнтів. Якщо борошно все ще холоднувате, підігрійте воду або молоко, які використовуються в рецепті, щоб урівноважити температуру при змішуванні.