...
ГоловнаЗдоров'яВчені пояснили, чому ніколи не можна стримуватись при чханні

Вчені пояснили, чому ніколи не можна стримуватись при чханні

Підпишіться на нас:

Група британських дослідників стверджує, що придушувати бажання чхнути дуже шкідливо для здоров’я.

Британські вчені з університету при шпиталі Національної служби охорони здоров’я в Лестері пояснили, чому поширена звичка стримувати чхання може бути небезпечною для здоров’я.

«Зтримування чхання шляхом блокування ніздрів та рота – небезпечний маневр, і його слід уникати, – цитуємо вчених. — Це може призвести до численних ускладнень, таких як псевдо-середостіння (повітря у грудній клітці між легенями), перфорація барабанної перетинки та навіть розрив церебральної аневризми». Також стримування чхання може спричинити розрив кровоносних судин в очах, носі або барабанних перетинках.

Як наочний приклад небезпеки звички експерти описують випадок чоловіка, який розірвав задню стінку горла, стримуючи чхання. 34-річний британець повідомив, що коли це сталося, він почув «хлопаючий» звук в області шиї. За словами дослідників, потерпілий ледве міг говорити і ковтати та відчував сильний біль.

У поодиноких випадках стиснене повітря може застрягти в діафрагмі, що призводить до колапсу легень. А це тяжкий стан, який, у свою чергу, може призвести до дихальної недостатності і навіть зупинки серця.

Функція носа – фільтрувати повітря, що потрапляє у легені, щоб у ньому не було бруду та бактерій. Останні, опиняючись у носовому проході, дратують слизові оболонки ніздрів. Це стимулює нервові закінчення носових пазухах, у результаті і відбувається чхання — безумовний захисний рефлекс. Під час чхання в нижніх дихальних шляхах створюється високий тиск, що дозволяє потужному струменю повітря вивести з порожнини носа всі подразники.

А якщо стримати поклик чхнути, бруд та бактерії залишаться в носі та потраплять у дихальну систему. Це особливо небезпечно, якщо ви вже є носієм інфекції. «Іноді люди чхають через вірусні або бактеріальні інфекції. Якщо ж ви не чхаєте, слиз може накопичуватися і знову потрапляти до євстахієвих труб (канал, що поєднує порожнину середнього вуха з носоглоткою), — пояснює імунолог і алерголог доктор Девон Престон. — А попадання інфікованого слизу назад у євстахієві труби може спричинити інфекцію середнього вуха».

19 квітня

18 квітня

В тренді

Ще новини:

Сім принципів правильного харчування для відновлення роботи печінки

Якщо слухати підказки тіла, воно може продемонструвати, що і де саме погано функціонує. Сьогодні поговоримо про печінку. При...

П’ять корисних звичок від дієтологів для стрункої фігури

Мати привабливу фігуру мріють всі. В багатьох випадках важливу роль в цьому відіграє не стільки генетика або спортивні...

Зморшки, вугрі, почервоніння: дієтологи назвали чотири продукти, які псують обличчя

Краса обличчя — це про комплексний догляд та харчування. Де слабка ланка, там виникають проблеми, а проявляються вони...

Шість корисних звичок для зміцнення імунної системи

Міцне здоров'я від природи — це дарунок, який потрібно берегти. Щоб його не втратити, а підтримувати та зберегти...