...
ГоловнаКулінаріяІдеальний курячий бульйон: секрети найкращої основи для супу

Ідеальний курячий бульйон: секрети найкращої основи для супу

Підпишіться на нас:

Цей рецепт курячого супу обов’язково стане вашим улюбленим.

Його продають у магазинах, але набагато надійніше та дешевше зварити його вдома. До речі, ви можете заморозити суп і використовувати його при необхідності, коли того вимагатиме той чи інший рецепт, чи то перші страви, рагу чи соус. Для приготування ідеального домашнього курячого бульйону вам знадобиться велика каструля та кілька якісних базових інгредієнтів. У результаті ви отримаєте 2 літри смачного курячого бульону, який ви коли-небудь куштували.

Вам знадобиться:

  • ціла сира тушка курки, бажано фермерської чи домашньої (або її еквівалент, порізаний на частини);
  • овочі (нарізані довільними шматками морква та селера, а також цибуля)
  • холодна вода;
  • трави та спеції (петрушка, лавровий лист, чорний перець, часник або гвоздика і сіль);
  • за бажанням можна додати субпродукти: серце та шлунок курки, а от печінку слід викинути або залишити для іншої мети, інакше бульон не вийде прозорим.

У велику каструлю помістіть курку та холодну воду так, щоб вода її покривала. Завжди починайте приготування супу із холодної води. Це допоможе зберегти бульйон прозорим, а не каламутним. Кількість води, що використовується, і тривалість варіння визначають насиченість бульйону.

На середньосильному вогні доведіть воду до кипіння. Потім зменшіть вогонь до мінімуму та зніміть піну. У каструлю додайте попередньо нарізані цибулю, моркву та селеру. Посоліть бульйон. За бажанням зв’яжіть стебла петрушки, чебрець, часник, лавровий лист і горошини перцю, щоб зробити саше та додати його в каструлю, або використовуйте мелені трави та спеції.

Бульон варіть на дуже повільному вогні. Пухирці повинні ледь помітно виходити на поверхню через нерівні проміжки часу. Продовжуйте, доки курка не буде повністю готова. На це піде орієнтовно години 2 або і 3 – орієнтуйтеся на завдання та власний досвід і пам’ятайте, що чим довше вариться бульйон, тим насиченішим він буде. Якщо в бульоні присутня куряча грудка, вийміть її з каструлі через 1 годину після початку варіння, щоб вона не стала занадто сухою та зберегла свою текстуру.

Перекладіть курку з каструлі у велику миску. Видаліть шкіру та кістки від м’яса. Процідити бульйон через дрібне сито чи марлю. А далі використовуйте його за потребою для приготуваняня супу чи просто як самостійну страву.

Для заморозки: розлийте бульйон по контейнерах, придатним для заморожування (залишивши щонайменше двох сантиметрів у разі розширення рідини), промаркуйте і заморозьте бульйон. Він може зберігатися не менше трьох місяців, і ви також можете заморозити куряче м’ясо в окремому контейнері.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Як врятувати переперчену страву: 10 кулінарних хитрощів

Не всі люблять занадто гострі страви, тому надлишок перцю може зіпсувати вам обід чи вечерю. Переперчити страву легко....

Ці огірки точно краще не консервувати: простіше одразу викинути

Молоді господині помиляються, коли обирають огірки виключно за якістю плодів. Багато чого в цій справі залежить від сорту. Наприклад,...

Відмінний рецепт квашених солоних огірків на зиму

Саме час подбати про запаси овочів, які вирощені на власній грядці. В теплицях вже є урожай огірків, скоро...

Сухі котлети: помилки, через які вони такими виходять

Що додати до котлет, щоб вони були не сухими, а соковитими? Це питання, яким задаються недосвідчені господині. М'ясо дуже...