Як збирати березовий сік, щоб не нашкодити дереву

0
Як збирати березовий сік, щоб не нашкодити дереву
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Поціновувачі березового соку вже готуються в ліс, щоб зібрати дбайливо корисні дари природи. Водночас на “полювання” за березами виходять браконьєри, які нещадно псують дерева. Щоб не зашкодити стовбуру, треба дотримуватися правил.

Подробиці

Насправді березовий сік збирати для своїх потреб можна без будь-яких дозволів, дотримуючись у простої умови – не псувати молоді берези, саме діаметром до 20 см. Варто враховувати, що в ніякому разі не можна користуватися сокирою.

Треба зробити отвір для збирання березового соку на висоті приблизно 1,5 м від землі, де знаходиться найсмачніший сік. Сам отвір рекомендують вирізати з північного боку берези – там, як правило, більше березового соку.

Дрилем висвердлюємо або вирізаємо акуратно ножем отвір у стовбурі глибиною 2-3 см, напрямок – знизу вгору, в нього вставляємо пластиковий наконечник системи для крапельниці (свердло повинно мати той же діаметр, щоб наконечник входив в отвір щільно), інший кінець системи опускаємо в тару.

Збирати сік потрібно в скляну банку з широким горлом або у відро, головне, щоб воно не було пластиковим – пластик додає березовому соку зайвого присмаку.

3-літрова банка під 30-річною березою заповнюється протягом 6 годин.

За 1 день з однієї берези можна зібрати не більше 3 л березового соку. Якщо не дотримуватись цієї норми і та зібрати 4-5 л і більше, це може призвести до швидкого виснаження дерева і навіть до його загибелі.

Важливо: після збору соку отвір необхідно обов’язково закрити мохом, смолою берези, пластиліном або забити короткою сухою гілочкою, яку попередньо необхідно змастити садовим варом для запобігання зараженню та загибелі дерева.

попередня статтяЯк приготувати ніжний омлет: секрет суфле
наступна статтяЧому не можна сушити волосся у ванній: ця помилка псує укладання
Копірайтерка, що має 2 вищі освіти, 2 дітей, 1 кота, а також почуття гумору та досвід, як садити, сапати, полоти, колоти, готувати, відмивати тощо. Другий рік ділиться з читачами ProstoWay досвідом власним, народним і з просторів Інтернету.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я