Якщо накопали картоплю, а бадилля не знаєте, куди подіти, треба поміркувати. Зовсім не факт, що воно є хорошим вибором для добрива. Половина дачників вважають його доступним засобом для підживлення ґрунту та грядок, проте є сумніви.
Подробиці
Протягом літа картопля в будь-якому випадку була кілька разів оброблена хімічними засобами для росту та проти шкідників. Не забуваймо, що з колорадським жуком важко боротися іншими способами. І це ще можна пропустити, а от проблеми фітофтори — ні.
Якщо картопля мала факт захворювання на фітофтороз, бадилля потрібно знищувати вогнем, а не закопувати в ґрунт. Інакше це виглядає так, що ви самі собі спеціально зробили заражений фітофторою ґрунт.
Якщо ви плануєте бадилля закидати в компостну яму, тоді треба його знезаразити. Для цього використовують розчин мідного купоросу з концентрацією 3%. Верхній шар треба буде прикрити землею на 30 см та залишити до весни. Потім після зняття плівки ще раз проливають купоросом та знову закривають. На цьому дезінфекція завершена. Але найдієвіший спосіб не розповсюдити фітофтороз — спалити бадилля.