...
ГоловнаЛайфстайлЯк омолодити смородину: 5 способів від досвідчених садівників

Як омолодити смородину: 5 способів від досвідчених садівників

Підпишіться на нас:

Через деякий час, незважаючи на рясне плодоношення, смородина може перестати радувати своїх господарів багатими врожаями, і ми часто вирішуємо позбутися старого куща і посадити новий.

Однак далеко не завжди новий сорт виправдовує очікування, і тому не варто поспішати розлучатися зі старою рослиною.

Старий кущ реально омолодити, і для цього існує кілька методик. Розглянемо їх докладніше.

Обрізка

Цей спосіб можна віднести до найпростіших і найдієвіших. До обрізки варто приступати восени, після того як опаде листя. Як правило, цей період припадає на кінець вересня – першу половину жовтня.

Якщо вік рослини ще не досяг 10 років, процедура проводиться поетапно і займає близько 3 років, протягом яких садівникові потрібно зрізати частину гілок до основи куща.

Для куща, який старше 10 років або в тому випадку, якщо ви взагалі не займалися рослиною, можна миттєво зрізати всі пагони на рівні землі, після чого присипати зрізи попелом.

На зиму вкрийте рослину торфом або тирсою, а навесні полийте смородину «Алірин-Б» або «Бактофітом», у складі якого є сінна паличка, після чого використовуйте розчин коров’яку або пташиного посліду, щоб підгодувати рослину.

Таким чином ви омолодите надземну частину куща. Щоб омолодити кореневу систему, просто пересадіть смородину на нове місце з більш родючим ґрунтом.

Поділ куща

Якщо ви вибрали для себе поділ смородинового куща, його потрібно викопати і розділити на 2-3 частини, у кожній з яких (це важливо) повинні бути однорічні пагони.

Позбудьтеся старих гілок, укоротіть коріння і посадіть в заздалегідь підготовлену яму.

Відростки

Описаний спосіб хороший для чорної смородини, а ось розмноження відростками може використовуватися, у тому числі, для білої та червоної смородини.

Для його реалізації відігніть від куща сильні молоді пагони і покладіть їх у заздалегідь підготовлені борозенки. Для фіксації використовуйте скоби і не забудьте прищипнути верхівку.

Після того як укорінення пагона відбудеться, відокремте його від куща за допомогою секатора.

Живцювання

Кращим часом для заготівлі живців є вересень – початок жовтня. Вибирайте для цієї мети пагони 2-4 років, на кожному з яких є по 5-6 бруньок.

Місце верхнього зрізу знаходиться над брунькою, а нижнього, навпаки, під нею. Оптимальна довжина живця становить 12-15 см. Весною укорінені живці пересаджують на їх постійне «місце проживання».

7 квітня

6 квітня

В тренді

Ще новини:

Антиперелік стильних, але незручних кросівок

Про стильні та трендові кросівки говорили вже неодноразово. Про них розповідають всі, адже стрітстайл блогери, стилісти, зіркові особистості...

Дві трендові сукні, які на піку популярності в 2025 році

Весна та літо — довгоочікувані сезони, коли можна відпустити нарешті теплі штани, куртки та светри та заховати їх...

Два нових тренди з модних показів сезону осінь-зима 2025/26

В нас ще весна, а вже можна зазирнути в шпаринку модних дверей, що буде восени. Нові тренди починають...

Чуттєвий спосіб стилізувати образ в стилі Керрі Бредшоу

Модні експерименти вступають в дію, коли виникає бажання вийти за рамки звичного. Можна сказати, що вийти з зони...