Здоров'я

Набряки та переїдання: як наш організм реагує на дефіцит білка

Білок потрібний для нормального функціонування організму. Якщо ви не рахуєте КБЖУ в раціоні або дотримуєтеся вегетаріанського харчування, ви в зоні ризику. Основні ознаки того, що вам час заповнити дефіцит корисного елемента.

Вам постійно хочеться їсти

Щойно був обід, а ви знову поглядаєте на холодильник? Ви можете відчувати легкий голод від одного прийому їжі до іншого, але сильне бажання з’їсти що-небудь кожні півгодини це вже проблема. Одна з причин такої поведінки – нестача білка. Білок контролює рівень цукру та допомагає зберігати почуття ситості надовго. До того ж достатня кількість білка в організмі знижує потребу у шкідливих солоних та солодких продуктах.

Ваш обмін речовин сповільнюється

Якщо ми їмо мало білкових продуктів, організм втрачає м’язову масу. Чим менше м’язів, тим нижча швидкість метаболізму. Як не дивно, але саме тіло підкачане допомагає нам худнути і спалювати калорії. Оптимальна кількість білка на добу – 0,8 грама на кілограм маси тіла.

Вам важко зосередитись

Погано запам’ятовуєте нову інформацію і постійно відволікаєтесь? Можливо зниження концентрації пов’язане з дефіцитом білка в організмі. Як це працює? Білок – важливий елемент, який бере участь у процесах утворення гормонів та ферментів. Вони, своєю чергою, впливають на якість роботи мозку.

Ваші рани та травми повільно гояться

Білкові сполуки також беруть участь у процесі загоєння та відновлення шкіри. Дефіцит білка в організмі призводить до поганого кровообігу та тривалого загоєння нових травм та ран. До того ж, коли ви виключаєте білок із раціону, знижується щільність кісток, що підвищує ризик частих переломів.

У вас з’являються набряки

Альбумін – це вид білка, який міститься у крові людини. Його завдання – регулювати кількість рідини в організмі. Дефіцит білка призводить до зниження альбуміну. В результаті все тіло починає набрякати.

Ваші нігті часто ламаються

Організм завжди працює за принципом – насамперед потрібно забезпечити харчуванням життєво важливі органи. Волосся і нігті не входять до цієї категорії, тому будь-який дефіцит позначається в першу чергу на здоров’я нігтів і волосся. Якщо помітили, що волосся стало тьмяним, а нігті почали шаруватись, збільшіть кількість білка в раціоні.

Їжте достатню кількість білкових продуктів. Слідкуйте за рівнем вітаміну D в організмі та деяких вітамінів. Здавайте аналізи, щоб дізнатися, чи вистачає вітамінів групи B.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

З чим можна поєднувати худі цієї зими

Колись худі були виключно частиною спортивного гардеробу та вважалися непридатними для створення стильних міських образів.…

9 години тому

Який шарф ідеально впишеться в образ на зиму 2024/2025

Взимку без шарфа буквально нікуди. І справа навіть не в тому, що це важливий аксесуар,…

15 години тому

Як носити джинсову спідницю пізньої осені

Джинсова спідниця — річ поза часом та тенденціями. Міні, міді, максі, А-силуету або асиметрична -…

16 години тому

6 модних поєднань на зиму 2024-2025, які захоче повторити кожна модниця

Багато хто досі вважає, що зимові образи створені для того, щоб поєднувати в них чорні…

1 день тому

5 пар чобіт, які тільки здаються трендовими, але, насправді, вони вже не актуальні

Позбавляємося неактуальної пари взуття, яке зіпсує твій образ. Чоботарями без чобіт у новому сезоні точно…

1 день тому

З чим носити джинси взимку, щоб було тепло та стильно

Джинси – головний зимовий маст-хев та основа гардеробу на холодний сезон. Але будемо відверті: багато…

2 дні тому