Як зберегти свіжість укладки? Мабуть, друге за популярністю питання після відновлення пошкодженого волосся.
З екранів пропонують чарівні шампуні для «жирного біля коріння і сухого на кінчиках» волосся. Знайома рекомендує не мити голову тиждень, тоді організм перебудується. Чи правда те, що якщо мити голову кожен день, то волосся швидше брудниться?
Проблема може бути у неправильному догляді.
Якщо проблеми у догляді немає, залишається одне – розбиратися з організмом.
Як часто мити голову
Який спосіб життя ви ведете? Якщо ви цілий день активні або працюєте на кухні, на виробництві – тут нічого не зробиш, тільки змінювати роботу.
А якщо причин ззовні немає? “Жирним волоссям” насправді називають жирну шкіру голови, яка виробляє шкірне сало з надлишком, і пасма виглядають сальними, а зачіска неохайною.
Проблема може бути у неправильному догляді.
Якщо користуєтеся косметикою для пошкодженого волосся, то вся вона з поживними формулами і може перевантажувати волосся. Туди ж незмивні догляди та олії. Шампунь краще вибирати не на кремовій, а на основі гелю і раз на тиждень використовувати шампунь для глибокого очищення. Краще давати волоссю сохнути природним шляхом і не робити складних укладок, тугих кіс та хвостів. Не носіть головні убори із сумнівних матеріалів.
Якщо проблеми у догляді немає, залишається одне – розбиратися з організмом.
І тут потрібний професійний підхід в особі трихолога, гастроентеролога, ендокринолога. Трихолог – на жаль, спеціальність відносно рідкісна, але хорошого фахівця знайти можна. Спектральний аналіз волосся на мікроелементи та комп’ютерна діагностика допоможуть виявити проблему, внесуть ясність, до кого звертатися далі.
Також для регулювання роботи сальних залоз трихолог випише певний догляд із терапевтичними засобами. Проблеми із ШКТ: на жирність шкіри голови справді впливає харчування. Алкоголь, жирна їжа, гострі добавки, маринади – все потрібно скасувати та намагатися дотримуватись основ здорового харчування.
Гормони найяскравіше проявляють себе в період статевого дозрівання: з підвищеною роботою сальних залоз та супутніми їй шкірними запаленнями та висипаннями стикається більшість підлітків. Але гормони можуть вирувати і у свідомому віці.
Як часто мити голову
На це питання немає точної відповіді, але все ж таки рекомендується мити в міру забруднення м’яким шампунем і теплою водою (ні в якому разі не гарячою). Можна додати кілька крапель ефірної олії цитрусових у воду для ополіскування. З народних рецептів популярні маски з глини та безбарвної хни.
Головне – комплексний підхід, і чим раніше ви почнете, тим краще: підвищена жирність голови та неправильний догляд за волоссям часто переходять у шкірні захворювання, а отже, до складного шляху відновлення.