Рицинову олію люди використовували протягом тисячоліть, і вона чудово зарекомендувала себе. Цей засіб можна купити за мізерні гроші. Але ефект, який дає рицинова олія, дорогого коштує!
Отримують рицинова олія з насіння рослини Ricinus communis – рицини звичайної. Вони містять токсичний фермент під назвою рицин, проте готовий продукт абсолютно безпечний: отруту нейтралізують у процесі нагрівання.
Рицинова олія широко використовується в бьюті-індустрії, медицині та промисловості. ЇЇ додають у продукти, ліки та косметику – від туші для вій до масок для волосся. Наші пращури теж часто вдавалися до її допомоги: у Стародавньому Єгипті вона була і паливом, і ліками від подразнення очей, і навіть препаратом для стимуляції пологів.
Сьогодні рицинова олія залишається популярним натуральним засобом для лікування різних захворювань, і все завдяки її перевагам. Яким? Розповідаємо по порядку!
Рицинову олію відносять до стимулюючих засобів — тих, які провокують рух м’язів, що, своєю чергою, призводить до очищення кишечника. Як і інші препарати цього типу, рицина діє швидко і тому використовується для полегшення тимчасових запорів. Працює олія завдяки рицинолевій кислоті, що міститься в ньому, яка всмоктується в тонкому кишечнику, надаючи потрібний ефект.
Дослідження, результати якого були опубліковані в 2010 році, показало, що у людей похилого віку, які приймають рицинову олія, зменшувалися симптоми запорів, до того ж сам «процес» проходив простіше, і вони рідше відчували, що кишечник спустошений не повністю.
Але треба пам’ятати: рицинова олія безпечна в малих дозах, а у великих може викликати спазми в животі, нудоту, блювання і діарею. Тож для лікування довгострокових проблем — хронічних запорів — його не можна використовувати: шкоди та незручностей воно принесе більше, ніж користі.
Як ми вже згадували, в рициновій олії міститься рицинолева кислота: якщо бути точними, то касторка складається з неї на 90%. Це рідкісна мононенасичена жирна кислота, яку можна використовувати для зволоження: вона запобігає втраті вологи через верхній шар шкіри. Тому рицинова олія так часто додають у лосьйони, креми і засоби, що очищають.
Але зовсім необов’язково купувати їх, адже нерідко косметика включає потенційно шкідливі інгредієнти: консерванти, аромати і барвники. Можна скористатися чистою касторовою олією і таким чином уникнути впливу чогось зайвого. До того ж, вона коштує недорого і підходить і для обличчя, і для тіла. Можна робити «коктейлі», змішуючи рицинову олію з менш густими мигдальною і оливковою.
Але слід пам’ятати: хоча рицинова олія і вважається безпечною, у деяких людей вона може викликати алергічну реакцію. Для інших воно чудова альтернатива магазинним продуктам.
Якщо нанести рицинова олія на рану, вона створює вологе середовище, яке сприяє загоєнню і запобігає висиханню виразок. Воно також стимулює ріст тканин, зменшує накопичення мертвих клітин шкіри та запобігає ороговінню. Виробники ліків про це добре знають, і тому касторка входить до складу багатьох популярних мазей.
Дослідження показують, що засоби, в які додають рицину, особливо корисні у випадках з пролежнями – ранами, які з’являються через тривалий тиск на шкіру. Висновки вчені зробили, спостерігаючи за 861 постояльцем будинку для людей похилого віку, у яких були подібні проблеми.
Таку дію вона надає завдяки тій самій рицинолевій кислоті, яка дає вражаючі протизапальні властивості, що підтверджується різними дослідженнями.
Наприклад, застосування гелю з рицинолевою кислотою призвело до значного зменшення болю та запалення в порівнянні з іншими методами лікування. Є також дані про те, що рицинолева кислота допомагає при ревматоїдному артриті та сприяє зменшенню сухості та подразнення шкіри у людей зі псоріазом.
Рицинова олія має властивості, які допомагають боротися із симптомами акне. Вважається, що запалення – один із факторів розвитку цієї хвороби, і тому касторка є відмінним засобом, що дозволяє запобігти появі нових прищів.
Акне також пов’язано з дисбалансом певних типів бактерій на шкірі, у тому числі золотистого стафілокока. Касторова олія має антимікробну дію: як показали дослідження, вона пригнічує зростання стафілококу та ряду інших мікроорганізмів.
Є такий грибок — Candida albicans, який зазвичай викликає низку проблем із зубами. Через нього розростається зубний наліт, розвиваються інфекції ясен та кореневих каналів. У 2013 році вчені з’ясували, що рицинова олія дозволяє успішно боротися з цим грибком, зберігаючи здоров’я порожнини рота.
Стане в нагоді касторка і людям похилого віку, які використовують зубні протези. У них нерідко виникає стоматит через те ж Candida albicans, а, як показало дослідження, замочування вставних щелеп у розчині, що містить рицинову олію, допомагає впоратися з цим грибком і запобігти хворобі. Допомагає і при лікуванні стоматиту у вікових пацієнтів.
Сухі або пошкоджені локони особливо потребують інтенсивного зволожуючого засобу. Який? Ну, звичайно ж, такому, як рицинова олія! Багато людей знають це і використовують її як натуральний кондиціонер для волосся.
Вчені вже давно знають, що жири, які містяться в касторці, підвищують гнучкість волосся і знижують його ламкість. До того ж вона допомагає боротися з лупою, адже її поява нерідко пов’язана із себорейним дерматитом – запальним захворюванням шкіри голови. А, як ти пам’ятаєш, касторка допомагає впоратися із запаленням. І, нарешті, вона має зволожуючу дію, а це знижує лущення шкіри, що призводить до утворення лупи.
Отже, щойно ми з’ясували, що рицинова олія допомагає при різних проблемах. Але з ним, як і з будь-яким засобом, треба поводитися з обережністю. Чим воно може бути небезпечним?
Якщо ти врахуєш ці три прості правила безпеки, то сміливо додай рицинову олію в свою аптечку – вона стане незамінним багатофункціональним натуральним засобом, який допоможе впоратися з різними проблемами.
Одяг може допомогти візуально виглядати стрункіше, а може зробити і зовсім навпаки, надавши фігурі непотрібних…
До вибору штанів на холодний сезон важливо підійти відповідально. Адже важливо, щоб вони не тільки…
Зібрати образ — це не завжди про талант, хоча це також важливий аспект. Потрібно ще…
Ще минулої зими 2023/2024 приталені пуховики були нічним кошмаром будь-якої модниці. Однак за останні місяці…
Верхній одяг - одна з найважливіших складових гардеробу на холодний сезон. Якісна куртка, пальто або…
Тренди змінюються. І категорію взуття воно також не обійшло. А це означає, що настав час…