Фітнес

Правильне дихання – продуктивний біг

Як правильно дихати на пробіжці? Питання, яке хвилює всіх новачків, і зовсім не турбує досвідчених бігунів. Це просто неактуально для тих, хто може легко пробігти 5 кілометрів за півгодини. Або подолати марафонську дистанцію. Але часто початківці легкоатлети вибирають невідповідний темп бігу. За кілька хвилин руху вони зупиняються, задихаючись від втоми.

У їхній голові проноситься думка “я неправильно дихаю, потрібно по-іншому”. Це звичайна помилка. Якщо людина не готова до обраного темпу, жодна особлива техніка дихання не допоможе. Задихатися почне і новачок, і суперчемпіон. Проте є перелік рекомендацій на допомогу любителям бігу. Так можна припинити забивати собі голову і зосередитися на техніці.

Потрібно задіяти діафрагму

Слід пам’ятати про повне дихання йогів. Вдих починається з живота, видих з грудей, піднімаються ключиці та плечі. Видих здійснюється у зворотній послідовності. Таким чином, при видиху повністю спустошуються діафрагма та легені, і простіше буде зробити наступний вдих. Інакше бігун постійно піднімає плечі, вбираючи повітря лише грудьми. Через це дихальна система поглинає дуже багато такої необхідної енергії. Потренуватися дихати, використовуючи діафрагму, можливо і вдома у спокійній обстановці.

Видих важливіший за вдих

Під час бігу слід концентруватися не так на вдиху, як на видиху. В іншому випадку занадто напружуватимуться дихальні м’язи. Якщо видих буде повним, то й робити вдих буде набагато легше. Так економляться сили та енергія, які важливіші для м’язів ніг.

Видих важливіший за вдих

Існує думка, що поєднати кроки з видихами та вдихами дуже складно. Це не правда. Головне, щоб видих був довшим за вдих. Наприклад, 2 кроки – вдих, 3 кроки – видих. Або 2 кроки – вдих, 4 кроки – видих. Якщо темп обраний правильно, то жодної проблеми виникнути не повинно. Так можна буде продовжувати біг у аеробному режимі. В іншому випадку м’язи наповняться молочною кислотою. Це ознака перевищення порога анаеробного обміну. Найбільш сприятливий варіант – темп розмовного тесту, коли людина на бігу здатна говорити. Одночасно можна використовувати для дихання ніс та рот.

Дотримання цих нехитрих рекомендацій обов’язково підвищить продуктивність пробіжок та принесе до тренування елемент задоволення.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

Останні новиники

Попелиця піде з куща троянд: магазинні та народні способи

Попелиця – це досить небезпечний шкідник, який поступово висмоктує рослинні соки із квітів. Також вони…

2 години назад

Позбавляємо решітку для шашлику від нагару: 4 бюджетні способи

Приготування м'яса на відкритому вогні неминуче призводить до утворення нагару. Деякі дачники радять перед приготуванням…

3 години назад

Кабачки будуть плодоносити до осені: 3 підживлення, які потрібно внести до 31 липня

Кабачки садить на городі кожна дбайлива господиня. Рослини невибагливі і рік у рік можуть тішити…

4 години назад

Як приготувати ідеальний чізкейк: простий рецепт

Чізкейк є одним з найвишуканіших десертів, оскільки володіє приємними смаковими якостями та ніжною текстурою. Не…

4 години назад

Полунична грядка та молоко: дивний, але взаємовигідний зв’язок

Як зробити так, щоб полуниця стала ароматнішою? На це питання кожен городник відповідає по-своєму. Вважається,…

5 години назад

Як приготувати солодкі булочки: простий у приготуванні рецепт

Немає нічого кращого, ніж побалувати домашніх справжніми свіжими булочками власного приготування, які чудово зможуть доповнити…

5 години назад