На перший погляд здається, що немає нічого простішого приготування картопляного пюре: у складі лише картопля, молоко та вершкове масло. Але потрібно знати кілька секретів і тонкощів, щоб страва вийшла ніжною та повітряною.
Перший крок – вибір картоплі
Найвідповідальніший момент, до якого потрібно поставитися уважно. Картопля для пюре повинна мати високий рівень вмісту крохмалю. У повсякденному житті важко визначити, яка картопля у магазині чи на ринку найбільш крохмалиста, до того ж сорти овочів не завжди відомі. При виборі картоплі для пюре варто керуватися одним простим правилом: необхідно вибирати стару картоплю. З молодої картоплі не може вийти повітряне пюре. Також для приготування страви підійде картопля з маркуванням для запікання.
Картопля шматочками – запорука успіху
Перед варінням картоплю потрібно помити, краще з використанням щітки, та почистити. Нарізати картоплю слід на маленькі шматочки: так вона швидше звариться і стане більш розсипчастою.
Варити в мундирі не рекомендується
Зварену картоплю потрібно відразу ж почати м’яти, а цього не вдасться зробити, якщо картопля ще не очищена.
Вода має бути вже киплячою
Класти очищену та нарізану картоплю потрібно в киплячу та трохи підсолену воду. Так готові овочі повністю розварюються і будуть м’якими. Це можна перевірити, злегка проткнувши картоплю ножем чи виделкою.
Після приготування – на плиту
Вже зварену картоплю потрібно поставити на плиту, щоб залишкова зайва волога випарувалася. Це допоможе уникнути водянистості та неприємного смаку страви.
Вибір інструменту
Традиційний товкачик повністю справиться зі своїм завданням. Він дозволяє зробити пюре пишним та вершковим. Цей інструмент не має недоліків з боку якості страви. Єдиний його мінус це втомлені руки після приготування пюре. Міксери, блендери, кухонні комбайни, ручні преси для картоплі не зроблять картопляне пюре таким ніжним.
Молоко має бути теплим
Це ще одне із ключових правил приготування картопляного пюре. Від холодного молока страва стане сірого чи синього кольору. Необхідно обов’язково використовувати тепле молоко, попередньо підігріти його в мікрохвильовій печі або плиті. Молоко потрібно поступово доливати в картоплю, під час приготування пюре.
Вершкове масло кімнатної температури
Вершкове масло кладеться в картоплю не лише під час приготування пюре. Шматок масла потрібно покласти до молока, щоб пюре стало приємного жовтого відтінку.
Важливий інгредієнт – сіль
Сіль необхідно додавати в останній момент. Якщо зробити це на етапі варіння картоплі, овочі можуть стати жорсткими і пюре не вийде повітряним.
Страву залиште остигати
Готове картопляне пюре необхідно залишити на столі під закритою кришкою на кілька хвилин, щоб зайва волога випарувалась, і воно злегка підсушилося. Гарнір підійде до будь-якої страви (м’ясної, рибної), поєднується з холодними закусками.