Сучасний ритм життя настільки динамічний, що люди часом забувають про відпочинок. На жаль, накопичена з часом втома позначається на здоров’ї та самопочутті. Щоб втома не перетворилася на хронічну, необхідно вміти правильно відпочивати.
Змінюйте вид діяльності
Якщо ви займаєтеся розумовою роботою, слід “викроїти” час для невеликого фізичного навантаження. Можна “організувати” собі фізкультурні “п’ятихвилинки”, які були обов’язковими в далекі радянські часи на будь-якому виробництві. В обідню перерву корисно прогулятися свіжим повітрям для того, щоб постаратися “переключити” свої думки в інше русло.
Якщо на роботі у вас великі фізичні навантаження, то обов’язково чергувати їх з пасивним відпочинком. З цього приводу є народна мудрість, яка говорить про те, що незамінних людей немає, і пам’ятник на роботі за життя вам ніхто не поставить. Тому до робочих навантажень необхідно підходити розумно, а не “згоряти” на роботі.
Висипатися обов’язково
Скільки разів ми по собі помічали, що якщо погано спимо, потім весь день ходимо “розбитими”. Сон має бути здоровим, міцним та спокійним. Необхідно виробити звичку лягати спати в один і той же час. Найкращий час для засинання – до опівночі. Намагайтеся хоч би за пів години до сну не дивитися телевізор, і не просиджувати біля комп’ютерів. Цей чинник безпосередньо залежить стану нервової системи.
Сучасні люди часто скаржаться на тривале засинання. Заснути нам заважають нав’язливі думки, та “картинки” прожитого дня. З цього приводу психологи дають рекомендації:
1) перед сном гуляти на свіжому повітрі;
2) приймати увечері теплий душ;
3) спати в комфортному ліжку та на зручній подушці;
4) почитати перед сном приємну книжку.
Здоровій людині, як правило, потрібно 7-9 годин для повноцінного безперервного сну.
Важливим є і пробудження. Необхідно привчити себе прокидатися без будильника, який також є джерелом стресу. Після пробудження краще відразу не схоплюватися з ліжка, а добре потягнутися, розганяючи кров по тілу. Тільки не засніть знову 🙂
Відпочинок у вихідні дні
Коли приходять субота і неділя, то нам здається, що ідеально ці дні повністю провести в горизонтальному положенні. Хоча пасивне проведення часу навпаки викликає млявість і апатію. Проте домашні турботи ніхто не скасовував. Щоб не перетворювати вихідні дні на суцільне генеральне прибирання – краще прибирати поступово вечорами, і намагатися класти всі речі на свої місця. Натомість вихідні можна буде провести повноцінно.
Ідеальне проведення вихідних – це спілкування з друзями та рідними на дачі. Навіть помірна фізична праця на дачній ділянці приноситиме задоволення.
Якщо ви не є щасливим власником дачної ділянки, то можна присвятити вихідні культурному походу в театри, на виставки та концерти. Тільки повноцінні яскраві враження у вихідні “зарядять” вас енергією на наступний робочий тиждень.
Довгоочікувана відпустка
Виявляється, що під час відпустки треба вміти правильно відпочивати, щоб з новими силами потім приступити до роботи. Оптимальний варіант – розділити відпустку на дві рівноцінні частини в різні пори року, запланувавши цікаву відпускну “програму”.
Найкраще – вирушити у подорож. І зовсім не обов’язково для цього вибирати дорогі закордонні курорти. Найчастіше ми не здогадуємося – скільки пізнавальних місць знаходиться поряд з нами. Таким чином ми змінимо обстановку, дізнаємось багато нового, наберемося вражень. Вдала поїздка довго “зігріватиме” нас приємними спогадами.
Є любителі виключно пляжного відпочинку, які відновлюють свої сили, гріючись під лагідним промінням сонечка, і насолоджуючись шумом морського прибою. Інші активні мандрівники обирають екскурсійні тури, де вони дізнаються багато нового та цікавого.
Після відпустки не рекомендується одразу приступати до робочих обов’язків. Необхідно мати в запасі кілька днів для адаптації та психологічної перебудови.
Щоб правильно відпочити – не обов’язково відвідувати багато різних місць. Адже почуття радості від відчуття життя є у кожного з нас усередині. Тільки воно, найчастіше, “поховано” під щоденними турботами, проблемами та стресами. Не варто поспішати жити, адже життя так швидко пролітає. Вчіться відпочивати, перемикатися, і радіти кожному дню, що настав.