Більшість дачників думають, що осінь є завершальним сезоном, а далі можна до весни відпочивати. Навряд чи так буде, бо взимку є багато справ. І всі їх потрібно робити. Одне з головних завдань — продовження боротьби зі шкідниками.
Подробиці
Найперше потрібно оглянути дерева та кущі. На них потрібно шукати сліди метелика під назвою білан жилкуватий. Побачити присутність її приплоду можна за наявністю павутини на гілках та пагонах. Якщо шкідники знайдено, їх потрібно спалити.
Також на деревах та кущах можуть ховатися золотогузки. Зауважте, що в такому випадку потрібно їх видаляти разом з гілками.
Серед шкідників на гілках можуть бути також яблуневі кліщі, зимові п’ядуни, яких треба зішкрябувати, попелиці. Коли в лютому можливі відлига, тоді варто замислитися про обробку дерев.
Уваги потребує також ґрунт. В ньому також є шкідники, які там ховаються. Наприклад, яблуневий квіткоїд. Оскільки він зимує в верхньому шарі ґрунту, потрібно його зробити рихлим.
Профілактика грибкових хвороб також входить в перелік зимових робіт. Якщо сніг ще не випав, а ви не зібрали опале листя, саме час це зробити.