Ситість і насичення – це два різних поняття, хоча вони часто використовуються як синоніми в розмовах про харчову поведінку та дієту. Вчимося їх розрізняти та застосовувати у своєму схудненні!
Найважливіше при схудненні – це не зменшення цифри на вагах. Тіло має отримувати свої калорії достатньою мірою – інакше організм просто включить режим економії енергії, і все, що ти їси (навіть білок!) йтиме в жирові депо. Таким чином тіло страхує сам себе від голоду та виснаження.
Навіть дотримуючись певних обмежень у харчуванні, ти маєш насичуватися та давати організму необхідні поживні речовини. А щоб при цьому не переїдати, не відчувати голоду та почуття провини, важливо відрізняти ситість від почуття насичення.
Ситість – це відчуття повного шлунка, яке людина відчуває після їди. Вона може бути викликана як фізичним, так і емоційним насиченням.
Ситість ти можеш відчути, наприклад, після цілого торта чи кілограма цукерок. Але зрозуміло, що корисних речовин твій організм у такому разі не отримає. Качан капусти теж не найздоровіший вибір, адже там практично немає калорій. Якийсь час після нього ти почуватимешся ситою, але не отримаєш потрібної енергії.
Насичення ж – це біологічний процес, який відбувається в тілі, коли воно отримує достатню кількість калорій, білків, жирів, вуглеводів та інших важливих поживних речовин, необхідних для підтримки здоров’я та життєдіяльності.
Насичення приходить після повноцінних прийомів їжі – і допомагає не зриватися на додаткові перекушування, які можуть призвести до споживання великої кількості порожніх вуглеводів і зайвих калорій. Тож стеж за тим, щоб твоє харчування було максимально збалансованим та різноманітним!