Як допомогти імунітету восени: 5 важливих мікроелементів для міцного здоров’я

0
Як допомогти імунітету восени: 5 важливих мікроелементів для міцного здоров'я
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Настання холодів традиційно пов’язане із сезоном застуд, тому фахівці рекомендують восени зміцнювати імунітет: вносити особливі корективи до раціону або приймати спеціальні БАДи, спрямовані на захист організму від інфекцій.

Одним із способів підтримки імунітету в холодний сезон є прийом вітамінів та мікроелементів. Перш за все, нам потрібно звернути увагу на важливі компоненти дієтичних добавок – і ось чому.

Міжсезоння – традиційно найактивніший час для різних вірусів та інфекцій.

Щоб максимально підвищити свій імунітет, не обов’язково вживати всі можливі мікроелементи та біоактивні речовини. Кілька основних буде достатньо.

Вітамін D

Дефіцит вітаміну D порушує роботу всіх ланок імунної системи. Крім того, він бере участь у синтезі ряду гормонів і регулює всі види обміну речовин.

Вітамін A (ретинол)

Вітамін А зберігає захисні функції клітин шкіри та всіх слизових оболонок, оскільки регулює процеси заміни та відновлення клітин. Цей потужний жиророзчинний вітамін-антиоксидант регулює вироблення секрету слизових органів дихання: перший бар’єр, який зустрічають інфекції на своєму шляху.

Цинк

Основний мікроелемент, який підтримує нормальне функціонування імунної системи. Цинк сприяє захисту антиоксидантів і стимулює фагоцитоз – процес клітин, що пожирають сторонні частинки до організму. Саме цинк впливає на швидкість імунної відповіді при попаданні вірусів у наше тіло, а також сам має пряму противірусну дію.

Антиоксиданти

Це речовини, які захищають клітини від пошкодження вільними радикалами, які у великій кількості утворюються за будь-яких запальних процесів. До них відносяться вітаміни А, Е, С, селен, біофлавоноїди та інші.

Краще використовувати антиоксиданти в комплексі для підвищення ефективності, оскільки вони діють різними способами і на різних рівнях.

Лакто- та біфідобактерії

Різноманітний і якісний склад мікробіоти кишечника – запорука здоров’я, оскільки більшість імунних клітин тренується і отримує «спеціалізацію» в кишечнику. Для підтримки їх у робочому стані та збереження активності необхідно стежити за станом своєї мікрофлори.

попередня статтяЯкі несподівані інгредієнти зроблять олів’є смачнішим
наступна статтяЯк використати з користю помідорне бадилля
Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я