...
ГоловнаЗдоров'яЯк допомогти імунітету восени: 5 важливих мікроелементів для міцного здоров'я

Як допомогти імунітету восени: 5 важливих мікроелементів для міцного здоров’я

Підпишіться на нас:

Настання холодів традиційно пов’язане із сезоном застуд, тому фахівці рекомендують восени зміцнювати імунітет: вносити особливі корективи до раціону або приймати спеціальні БАДи, спрямовані на захист організму від інфекцій.

Одним із способів підтримки імунітету в холодний сезон є прийом вітамінів та мікроелементів. Перш за все, нам потрібно звернути увагу на важливі компоненти дієтичних добавок – і ось чому.

Міжсезоння – традиційно найактивніший час для різних вірусів та інфекцій.

Щоб максимально підвищити свій імунітет, не обов’язково вживати всі можливі мікроелементи та біоактивні речовини. Кілька основних буде достатньо.

Вітамін D

Дефіцит вітаміну D порушує роботу всіх ланок імунної системи. Крім того, він бере участь у синтезі ряду гормонів і регулює всі види обміну речовин.

Вітамін A (ретинол)

Вітамін А зберігає захисні функції клітин шкіри та всіх слизових оболонок, оскільки регулює процеси заміни та відновлення клітин. Цей потужний жиророзчинний вітамін-антиоксидант регулює вироблення секрету слизових органів дихання: перший бар’єр, який зустрічають інфекції на своєму шляху.

Цинк

Основний мікроелемент, який підтримує нормальне функціонування імунної системи. Цинк сприяє захисту антиоксидантів і стимулює фагоцитоз – процес клітин, що пожирають сторонні частинки до організму. Саме цинк впливає на швидкість імунної відповіді при попаданні вірусів у наше тіло, а також сам має пряму противірусну дію.

Антиоксиданти

Це речовини, які захищають клітини від пошкодження вільними радикалами, які у великій кількості утворюються за будь-яких запальних процесів. До них відносяться вітаміни А, Е, С, селен, біофлавоноїди та інші.

Краще використовувати антиоксиданти в комплексі для підвищення ефективності, оскільки вони діють різними способами і на різних рівнях.

Лакто- та біфідобактерії

Різноманітний і якісний склад мікробіоти кишечника – запорука здоров’я, оскільки більшість імунних клітин тренується і отримує «спеціалізацію» в кишечнику. Для підтримки їх у робочому стані та збереження активності необхідно стежити за станом своєї мікрофлори.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Ці симптоми вказують на нестачу заліза в організмі – перевір себе

Дефіцит деяких вітамінів та мінералів у нашому організмі може впливати на твоє самопочуття та вигляд. Зверни увагу на...

Із цим компонентом у складі не можна фарбувати нігті жінкам 40+

Лаки для нігтів містять купу хімічних компонентів зі складними назвами, без яких неможливо досягти яскравого кольору та стійкого...

Які продукти не вживають дерматологи: цей список стане в нагоді кожній дівчині, яка піклується про свою шкіру

Деякі продукти можуть викликати появу прищів та запалень, а також погіршувати стан шкіри при таких захворюваннях, як псоріаз,...

Чому людям похилого віку не варто їсти морозиво: висновки лікарів

Морозиво люблять усі, але не поспішай пропонувати бабусі чи дідусеві зайву порцію — лікарі попереджають, що такі ласощі...