Помилково думати, що раніше додавали тільки горіхи та родзинки в випічку. Цукати мають давню історію в кондитерській справі. Ще древні китайці та мешканці Месопотамії використовували мед та пальмовий сироп для зберігання різних продуктів. Зокрема, фруктів.
В наші дні цукати стали невід’ємною частиною кондитерської справи. Хоча всі про них знають та часто використовують, одне питання залишається без змін. Мова йде про факт замочування перед додаванням в тісто. Одні кажуть, що в цьому немає потреби, інші доводять протилежну думку.
Відповідь на питання
Почнемо з того, що треба брати до уваги м’якість цукатів. Якщо вона помірна, можна їх додавати в тісто без попереднього замочування. Так вони збережуть фруктові шматочки та будуть відчуватися в випічці.
Якщо цукати надто сильно засохли, варто над ними попрацювати. Просто залити водою не вийде. Для досягнення потрібного ефекту пересохлі шматочки фруктів треба проварити в цукровому сиропі не менше 10 хвилин. Вогонь роблять повільним. Періодично пробуйте цукати на смак.
Якщо за певним рецептом цукати треба вимочувати, може бути рекомендована тепла вода. Окрім того, можна помістити їх в цукровий сироп, сік. Для дорослої випічки найкраще вимочувати цукати в алкоголі, наприклад, в ромі. Це буде дуже ароматна випічка, яку ніхто не зможе забути. Бренді, коньяк також підійдуть.
Настоювати цукати в алкоголі треба не менше 12 годин. Переважно таку заготовку кладуть при випіканні штолена, який є різновидом різдвяної німецької випічки.