5 причин, з яких краще приймати душ, а не ванну

0
5 причин, з яких краще приймати душ, а не ванну
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Майже всі ми любимо поніжитися у ванні, проте, на думку лікарів, душ не тільки дозволяє заощадити час і воду, але й набагато корисніша процедура з точки зору гігієни.

Саме цей спосіб помитися зазвичай рекомендують пацієнтам лікарень – у тому числі й приватних, де самі ванни є. Чому? Ось які причини радять враховувати лікарі.

У ванній кімнаті ти не миєшся повністю

Коли ти лежиш у ванній, яка частина твого тіла занурена у воду? Правильно, тільки нижні – груди, плечі і шия отримають свою частку вологи буквально на кілька секунд, і то тільки якщо ти про них згадаєш.

Наше тіло вкрите бактеріями

Як показало дослідження 2007 року, наша шкіра, за словами вчених, «являє собою свого роду зоопарк» — на ній величезна кількість бактерій, з яких 8% ніколи не були вивчені. Ти впевнена, що хочеш плавати у ванній разом з ними, а не змити їх якнайшвидше у зливний отвір?

Стояча вода

До речі, про зливний отвір! Це головна різниця між душем та ванною: у першому випадку весь бруд потрапляє у каналізацію, у другому — залишається у воді, в якій ти сидиш. Так що ванна – не найкращий вибір, якщо ти весь день працювала в саду або активно тренувалася.

Сама ванна брудна

Так, твоя також! Як пояснює доктор медичних наук Райан Петерсон, чистити ванну треба після кожного використання, адже до неї потрапляє багато бактерій. Так що навіть якщо ванна виглядає чистою, фактично вона такою не являється.

У ванній кімнаті використовується гаряча вода

Рідко хто приймає холодні ванни, а гарячі шкідливі для нашої шкіри – вода високої температури змиває її захисний шар, і вона втрачає свої бар’єрні властивості та швидше старіє.

Все це, звичайно, не означає, що ванну не можна приймати взагалі – адже вона теж корисна: допомагає зняти стрес (і навіть, згідно з дослідженнями, позбутися депресії!), Позбутися напруги в м’язах і нормалізувати сон. Просто не роби це занадто часто і не забувай чистити ванну перед тим, як облаштуєшся в ній зі смартфоном та келихом вина.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я