В який сезон краще обрізати виноград — весною чи осінню

0
В який сезон краще обрізати виноград — весною чи осінню
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Думка про те, що деякі рослини можна не обрізати, не відповідає дійсності. Дерева, кущі, квіти, декоративні насадження потребують цієї процедури. Питання полягає в виборі оптимального періоду та часу для її проведення.

Подробиці

Якщо ви вибираєте між осінньою та весняною обрізкою, то для винограду краще перший варіант. Цьому є логічне та наукове пояснення. Справа в тому, що восени всі біологічні процеси сповільнюються. І це є ключовим моментом.

Після обрізки виноград не буде прагнути поновитися. Отже, не буде витрачати в надмірній кількості поживні речовини та енергію.

Є ще один важливий момент. Саме восени не буде надмірного витікання соку, а ще в цей час ви не зашкодите брунькам. Весною такі ризики значно вищі.

Зверніть увагу, що обрізку проводять після огляду рослини. Якщо пагони в винограду стали з коричневою корою, тоді час для проведення робіт настав. Листя також є показником. Воно повинно стати жовте або червоне.

Обрізку треба проводити, коли температура повітря встановлюється на рівні від 0 до +5 градусів. Не забудьте, що виконувати роботи можна тільки гострим та стерильним садовим інструментом.

попередня статтяЧим присипати шарлотку, щоб вона стала вдвічі апетитнішою
наступна статтяЧим присипати цибулю під час смаження, щоб колір став золотистим
Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Авторка матеріалів для сайтів, блогів, інтернет-магазинів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я