Чорна цвіль не є косметичною проблемою. Те, що у вас ванна кімната має не зовсім естетичний вигляд, це пів біди. Найгірше, що грибок шкодить здоров’ю, особливо тим, хто має діток, проблеми з дихальними шляхами чи схильність до алергії.
Подробиці
До речі, цвіль є не тільки чорна, а й біла, синя. Виявити її можна за двома критеріями.
- Грибок має яскравий характерний запах сирого повітря. Якщо ви стали регулярно помічати цей запах у якомусь із приміщень будинку, тоді варто терміново звернутися за допомогою до фахівців, які підкажуть чим вбити плісняву на даному етапі.
- При першому візуальному прояві цвілі, а саме: формування нальоту чорного, сірого або синього кольору, слід одразу скористатися послугами професіоналів у розв’язанні цієї проблеми.
Прибрати цвіль у ванній кімнаті не так важко. Насамперед варто перед тим, як видалити цвіль у ванній кімнаті, з’ясувати причину, з якої грибок з’являється у вашій квартирі. Якщо цього не зробити, то важко буде боротися з вітром у полі.
Залежно від масштабу поширення цвілі може знадобитися механічне, хімічне очищення або повне видалення верхнього шару поверхні.
Починаючи очищення, треба змочити запліснявілі ділянки водою, щоб грибок не потрапив у повітря або на інші покриття.
Потім сталевою щіткою або металевим скребком видалити уражену ділянку. Грибниця проникає глибоко в структуру поверхні, тому видаляти матеріал потрібно до неураженого шару.
Зачищені місця необхідно обробити антисептиком. При цьому препарати наносять не тільки на видимі ділянки зараження, а й навколо них, щоб зупинити можливе поширення цвілі. Обробляти проблемні місця необхідно 2-3 рази, повторюючи процедуру після повного висихання препарату.
Якщо зараження проникло всередину стін, ремонту не уникнути. Доведеться позбавлятися від зараженої плитки і обробляти всі поверхні протигрибковими засобами.