4 хитрощі осінньої посадки малини: 100%-на приживаність та перший урожай влітку

0
Як правильно садити малину в жовтні
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Восени є всі умови для висадження цілої плантації малини, яка дасть перший урожай вже наступного літа.

Є кілька хитрощів-нюансів, які допоможуть зорієнтуватися в цій справі і все зробити правильно. Завдяки ним усі саджанці приживуться.

Подробиці

Вибір місця

Малину не можна садити на ділянку, де нещодавно росла полуниця. Територія, де був старий малинник також не підходить. Проблема в тому, що саджанці можуть атакувати патогени, що залишилися у ґрунті від попередніх рослин.

Садівники радять садити малину на ділянку після овочів чи сидератів. Якщо території не так багато, то після старої малини чи полуниці потрібно або чекати 3-4 роки, або обробити ґрунт препаратами для оздоровлення.

Підживлення

До посадки землю удобрюють перепрілим гноєм або компостом. Поверх вносять підживлення, які містять фосфор та калій. Наприклад, суперфосфат та сульфат калію.

У кожну посадкову лунку достатньо кинути по 2 столові ложки мінеральних добрив. Деякі садівники рекомендують одну ложку кинути на дно, а другу змішати із ґрунтом, яким буде прикопаний саджанець.

Вибір саджанців

Здоровий кущ, залежно від сорту, має зелений колір або бордовий відтінок. Коріння у рослин світло-коричневе, без тріщин та надломів.

Правильна посадка малини

  1. При великому заглибленні саджанці ростуть погано, а при неглибокій посадці ушкоджуються коріння. Садівники вказали, що оптимальна глибина розраховується так: від кореневої шийки (місце, звідки росте перший корінець) відступити ≈5 см. Коріння при цьому потрібно направити вниз, якщо вони загорнулися вгору.
  2. Відстань між саджанцями – не менше 1 м. Малина нарощує потужну кореневу систему, якій потрібно більше простору.
  3. Після посадки саджанці поливають. Обсяг води розраховують за погодою, яка тривала останні тижні. Якщо йшли дощі, багато вологи не потрібно.
  4. Після поливу малину мульчують. Для цієї мети підходить солома, сіно, компост, перегній, гній, тирса. Шар роблять товстішим, щоб уберегти саджанці від погодних сюрпризів.
попередня статтяХрустики – випічка, яка поверне вас у дитинство: рецепт з бабусиного записника
наступна статтяЯк правильно додавати оцет у борщ, щоб він зберіг свій колір
Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я