Чи потрібно прибирати осіннє листя з газону та квітників

0
Як компостувати опале листя, щоб не спалювати восени
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Осіннє листя завдає чимало клопоту багатьом дачникам. Тому виникає раціональне питання: чи потрібно прибирати осіннє листя з газону та квітників?

Подробиці

У цьому питанні слід розібратися докладніше, адже в цьому питанні є плюси та мінуси.

Чому варто прибирати осіннє листя

Головний аргумент багатьох дачників полягає в тому, що в листі можуть міститися різні шкідники і бактерії. У листі вони активно розмножуються, а це може стати справжньою проблемою.

Якщо відправляти листя в компостну яму, то воно повільно перегниватиме. Подібну проблему можна вирішити шляхом подрібнення. Якщо подрібнити листя, термін їх перегнивання значно зменшиться.

Чому варто залишати листя

Думка протилежна, але вона також має право на своє існування. Важливо зрозуміти простий факт: в природних умовах листя стає прекрасним добривом, також воно захищає коріння дерев від морозів.

Можна поставити наступне питання для роздумів: чому в лісі під деревами завжди родючий ґрунт, а шкідники та хвороби не страшні?

У природному кругообігу листя приносять тільки користь. Воно виступає як добриво і є кормом для дощових черв’яків, які покращують структуру грунту.

Тому багато дачників активно використовують листя, щоб укривати клумби та грядки, де розташовані підзимові культури.

Яке рішення ухвалити

Суперечки з приводу збирання листя ніколи не закінчаться. На це запитання кожен має відповісти самостійно, обрати що краще. Більшість дачників восени вносять у ґрунт:

  1. Компост.
  2. Перегній.
  3. Торф та інші корисні добрива.

А щоб вкрити коріння рослин від морозів, можна застосовувати мульчування. Тому питання застосування опалого листя на ділянці має визначатися залежно від зручності та можливостей.

Основні правила

Є кілька важливих аспектів, які слід враховувати:

  • якщо на ділянці виявилася парша, борошниста роса або інші грибкові захворювання, їх збудники залишатимуться на листі. Застосовувати в цьому випадку опале листя – це велика помилка;
  • падалицю не можна залишати під плодовими деревами або кущами. Коли плоди почнуть гнити, виявляться процеси гниття та різні грибкові захворювання;
  • щільним шаром залишати листя на газоні не можна. Згодом воно перетвориться на компрес, через який газон зазнає збитків. Щоб листя стало універсальним добривом для газону, його слід ретельно подрібнити;
  • уражене листя не можна поміщати в компостну яму. Навіть за кілька років збудники захворювань можуть продовжити розмножуватися.

Головне правило полягає в тому, що заражене листя необхідно спалювати. Намагаючись знайти йому функціональне застосування, кожен дачник серйозно ризикує.

попередня статтяЯкі спеції допоможуть зробити тушковану капусту смачнішою та кориснішою
наступна статтяЧому оладки виходять «гумовими»: прикра помилка
Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я