Набагато менше 10 000 кроків: скільки треба ходити, щоб бути здоровою

0
Набагато менше 10 000 кроків: скільки треба ходити, щоб бути здоровою
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

10 тисяч кроків — дуже популярна фітнес-мета, про яку, мабуть, чули усі.

Але що якщо ми скажемо тобі, що немає необхідності ходити так довго, щоб отримати результат?

Свіже дослідження

У серпні 2023 року в Європейському журналі профілактичної кардіології було опубліковано результати дослідження, виконаного фахівцями ESC – Європейської асоціації кардіологів. Вчені провели метааналіз 17 різних наукових праць, до якого увійшли дані 226 889 осіб, і ось що вони дізналися.

Виявилося, що поворотний момент, коли реєструється відчутне зниження ризику смертності від усіх причин, — зовсім не 10 000 кроків, а два з половиною рази менше — 3867. Коли йдеться лише про ризик смерті від хвороб серця, треба ходити ще менше — достатньо 2337 кроків на день.

Однак не обов’язково обмежуватись неквапливою 40-хвилинною прогулянкою — кожні додані до неї 500 кроків додатково знижуватимуть ризики померти від серцево-судинних захворювань, а кожна тисяча — від усіх причин. “Заморожуються” ймовірності на 13 тисячах кроків – ті, хто “намотує” більше, вже не отримають додаткової “вигоди”.

Чому це допомагає?

По суті будь-які вправи, які ти робиш, покращують твоє здоров’я, навіть якщо вони дуже прості. Ходьба — одне з найдоступніших тренувань: воно не вимагає жодного екіпірування та спеціальних навичок (крім, звичайно, базової рухливості).

Як пояснює персональний тренер Ендрю Уайт, ходьба задіює відразу кілька груп м’язів – від ніг і до корпусу, і водночас не навантажує надміру суглоби. Також, коли ми ходимо, серце скорочується швидше, що посилює кровообіг та забезпечує клітини великою кількістю кисню та поживних речовин.

Це, у свою чергу, допомагає знизити не тільки ризик розвитку серцево-судинних захворювань — також зменшується можливість зіткнутися з діабетом, деменцією, ожирінням, хворобами судин і навіть раком прямої кишки! Так що гуляй тричі на день по 15 хвилин – і твій організм скаже тобі спасибі.

попередня статтяЧому досвідчені городники радять сіяти моркву восени
наступна статтяУніверсальний крем без згущеного молока, вершків та масла
Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я