Осіння посадка нарцисів: як глибоко потрібно садити квіти

0
Чому нарциси кущаться, але не квітнуть: причина
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Нарциси вважаються невибагливими квітами, оскільки вони є стійкими до різних хвороб. При цьому вони потішать дачників тонким медовим ароматом.

Ці квіти розмножуються молодими цибулинами.

Коли краще садити нарциси восени

Нарциси рекомендується викопувати щорічно і поділяти їх на кілька частин.

Ці квіти зазвичай садять восени, тому що вже наступного року вони потішать своїм цвітінням. Зазвичай нарциси саджають наприкінці серпня чи у вересні.

Це ідеальний період для посадки, оскільки рослини встигнуть вкоренитись. Температура ґрунту має знаходитися в межах від +8 до +10 градусів. На цій відмітці вона повинна триматися щонайменше 2 тижні.

Коріння нарцисів має встигнути сформуватися до настання перших морозів. При цьому цибулини не повинні розпочати свого зростання.

Який ґрунт потрібен для нарцисів

Рослини рекомендується висаджувати лише на підготовлений ґрунт. Приступати до його підготовки можна ще влітку. Показник кислотності повинен знаходитися в межах 6,5 pH.

На піщаних ґрунтах цибулини поступово зменшуватимуться, а потім цвітіння повністю припиняється. Крім цього, садівники повинні враховувати, що піщані ґрунти промерзають набагато глибше.

Якщо на ділянці піщаний грунт, обов’язково потрібно внести перегній. На один квадратний метр вистачить близько 20 кілограмів цього добрива. Якщо плануєте виділити під нарциси невелику ділянку, краще замінити верхній шар грунту, на підходящий для квітів.

Особливості посадки нарцисів

Процес посадки рослин не викликає складнощів і складається з наступних етапів:

  1. Спочатку потрібно викопати лунки. Відстань одна від одної має становити 15-20 сантиметрів.
  2. На дно лунки насипають невеликий шар піску.
  3. Цибулини укладають вниз і трохи вдавлюють їх у пісок.
  4. Кожну цибулину потрібно трохи присипати попелом. Простір, що залишився, заповнюють звичайним грунтом, але з додаванням мінеральних добрив.

Якщо грунт на ділянці занадто сухий, необхідно рясно полити ділянку. Це покращить приживаність цибулин.

Правильний догляд після посадки

Осінню посадку зазвичай здійснюють у першій половині вересня. Догляд за цибулинами до настання холодів переслідує лише одну мету. До перших заморозків у цибулин має встигнути сформуватися коріння. Якщо цього не сталося, вони просто загинуть. Вносити в ґрунт підживлення після посадки нарцисів не рекомендується. Це потрібно було зробити на етапі підготовки ґрунту.

Полив рекомендується здійснювати в міру просихання ґрунту. Якщо почалися затяжні дощі, слід стежити, щоб цибулини не почали гнити. Щоб захистити рослини від опадів, потрібно накрити ділянку плівкою. У суху осінь рекомендується поливати нарциси за необхідності. При цьому важливо регулярно розпушувати ґрунт на ділянці, щоб не утворилась шкірка.

Досвідчені квітникарі рекомендують врити нарциси у зимовий період, щоб не вимерзли. При перших заморозках слід обережно розпушити ґрунт, а потім замульчувати його за допомогою торфу або сухого листя. Товщина шару має становити не менше 10 сантиметрів.

попередня статтяЯк зробити компост з кори дерев
наступна статтяЩо потрібно додати у банку з консервованими огірками, щоб розсіл був чистим, як сльоза
Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, факультет журналістики. Головний редактор розділів “Краса”, “Лайфстайл”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я