...

Як правильно вносити гній у ґрунт для високої врожайності

Підпишіться на нас:

Гній є найпоширенішим органічним добривом, і його цінність залежить від того, яким тваринам він походить і як його зберігають. Відмінною ознакою якісного гною є однорідна чорна маса. Проте довгий період перепрівання може призвести до зменшення вмісту азоту та органічних речовин у ньому в 2-3 рази.

Подробиці

Органіка містить поживні елементи, поліпшує фізичні властивості ґрунту, підвищує його поглинальну здатність, збагачує корисною мікрофлорою. Гній швидко втрачає свої властивості, зберігаючись в малих купах або розкиданим по поверхні ділянки, особливо в суху вітряну погоду.

Тому після внесення ґрунт слід одразу перекопувати. Неперепрілий гній не рекомендують вносити під посадку більшості овочевих культур. Восени його можна вносити свіжим. Він одразу почне розкладатись.

Залежно від родючості ґрунту та культури на 1 кв. м площі вносять 5—8 кг коров’ячого або 3—4 кг кінського гною. Під огірки, кабачки, капусту білоголову, савойську, червоноголову, брюссельську та картоплю вносять гній та компости з розрахунку 6—8 кг на 1 кв. м. Під часник, цибулю, капусту кольрабі, цвітну, баклажани, перець, кавуни та дині — 4–6 кг.

Гній рівномірно розкидають по ділянці й одразу заробляють у ґрунт. Якщо органічні добрива загорнути через 24 год після розкидання, то врожайність знижується на 12%, через 4 доби — на 26% .

Зазвичай рекомендують вносити гній раз на 2–4 роки. При поєднанні з мінеральними добривами його беруть у половинній дозі від рекомендованої. Восени також можна вносити у ґрунт перегній, гноївку, ставковий мул, сухий пташиний послід.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я