Один з важливих осінніх етапі в догляді за плодовими деревами в саду полягає в внесенні обрив. Пропускати його не рекомендується, бо від цього залежить активність розвитку, здоров’я та плодоношення.
Правило підживлення
Восени потрібно вносити фосфорні та калійні добрива. А от азотні не використовують. Вони стимулюють ріст нових пагонів, що не на часі для дерев. Такий процес в активній стадії повинен бути весною, але не восени.
Фосфорні та калійні добрива підвищують морозостійкість рослин. Окрім того, вони допомагають боротися з різноманітними хворобами та допомагають рости та розвиватися кореневій системі.
Для плодових дерев (яблуні, груші) в середньому використовують по 60 г суперфосфату на 1 кв.м. пристовбурового кола. Якщо підживлюєте абрикоси, сливи та вишні, тоді вистачить 30 г.
Сірчанокислий калій для яблунь та груш вносять по 30 г на 1 кв.м. Для вишні, абрикосів, слив буде достатньо також аналогічної пропорції.
Кущі та їх підживлення
Для осіннього підживлення кущів використовують суперфосфат. Розрахунок 50-70 г під один кущ. Розсипати треба навколо пристовбурового кола та на 10 см заглибити в землю.
Серед калійних добрив використовують часто хлористий калій. Розрахунок пропорцій — 30 г під один кущ.
Восени також можна використовувати курячий послід, перегній, золу. Вони дадуть хороший результат в плані підживлення.