Борошниста роса на огірках: як боротися з грибковим захворюванням

Борошниста роса на огірках: як боротися з грибковим захворюванням
Підпишіться на наc:
Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Борошниста роса – одне з найрозповсюдженіших грибкових захворювань городніх та садових культур. Найчастіше грибок вражає огірки. Як боротися з борошнистою росою на огірках, читайте у подробицях.

Подробиці

Якщо на листі огірків з’явився світлий наліт з запахом, схожим на гриби – це борошниста роса, з якою треба негайно боротися.

Бордоська рідина

Бордоська рідина – найсильніший народний засіб від борошнистої роси. Цим розчином кроплять один раз на тиждень при появі перших плям. На 10 л води треба 100 г негашеного вапна та 100 г мідного купоросу.

Сироватка та йод

У 9 л води виливаємо 1 л молочної сироватки, треба додати 3 краплі йоду. Цього може бути достатньо, щоб молочна плівка захистила листя, посилила імунітет, а йод знищив спори.

У сироватку також можна додати замість йоду мідний купорос (7 л сироватки + 3 л води + 1 ч. л. купоросу). Цим розчином кроплять огірки двічі з перервою 10 днів.

Марганцівка

Приготуйте блідо-рожевий розчин (3 г на 10 л води) та покропіть огірки. Така обробка тричі за 10 днів може стати достатньою профілактикою від борошнистої роси та пероноспорозу, якщо попереднього сезону не було помічено ознак хвороби.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я