...

Що таке «правило 30 рослин» і як воно допоможе налагодити харчування

Підпишіться на нас:

Мабуть, усі знають про користь овочів. Регулярно їсти зелень рекомендується не лише тим, хто хоче скинути вагу, адже овочі – це не тільки дієтичний продукт, а й відмінне джерело клітковини, вітамінів та важливих мікроелементів. У найпопулярніших рекомендаціях щодо здорового харчування можна знайти кількість зелені, яку радять їсти щодня, проте чомусь дуже рідко йдеться про її різноманітність. Розповідаємо, що таке «правило 30 рослин» і чому важливо стежити за різноманітністю рослинних продуктів у раціоні.

Британський королівський коледж спільно з American Gut Project провів масштабне дослідження, в якому порівнювали здоров’я мікробіома людей залежно не тільки від кількості, а й від різноманітності рослинної їжі, яку вони вживають. Участь в експерименті взяли кілька сотень людей із Великобританії та Америки. З’ясувалося, що якість та різноманітність мікробіома у людей, які вживають 10 (або менше) різних «рослин» на тиждень набагато нижчі, ніж у тих, у чиєму раціоні є 30 або більше. Випробувані з багатим рослинним раціоном показали здоровішу роботу кишечника і ШКТ загалом (що важливо всім процесів у організмі), і навіть високу здатність мікробіома нейтралізувати токсини та її низьку стійкість до антибіотиків.

Якщо вам здається, що 30 різних рослин в раціоні – це неможливо, поспішаємо вас переконати. Під рослинами вчені мають на увазі буквально все, що росте у землі. Тобто крім овочів та фруктів, це також насіння та злаки, бобові та горіхи, і навіть гриби. Звичайно, останні — зовсім не рослини, але в цьому конкретному випадку їх теж варто включити до списку.

При цьому, намагайтеся вживати ці продукти в цілісному вигляді. Наприклад, замість швидкорозчинної вівсянки вибирати справжні пластівці або подрібнений овес, а при покупці готових овочевих або фруктових сумішей (особливо заморожених) уважно читати склад – там можуть бути непотрібні добавки. Додайте в салати більше різної зелені: наприклад, звичний салат айсберг можна замінити на суміш з декількох салатів – це забезпечить більшу різноманітність макро-і мікроелементів і, відповідно, здоровіший мікробіом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я