...

Вчені пояснили, чому не можна вбивати павуків, що живуть у квартирах та будинках

Підпишись на нас:

Навіть людина, яка не страждає на арахнофобію, емоційно відреагує на появу павука в кімнаті і потягнеться за тапком. Проте, на думку ентомологів, найкраще рішення – не заважати членистоногому займатися своїми справами.

Подробиці

Вбити павука в будинку – не лише погана прикмета, а й збитки домашній екосистемі. Навіть у найчистіших будинках мешкають павуки. У журналі The Conversation ентомолог Метт Бертоне та його колеги з Університету штату Північна Кароліна в США опублікували дослідження 50 будинків Північної Кароліни та виявили павуків у кожному з них. За словами Бертоне, павуки – важливі учасники внутрішніх екосистем житла людини. Вони – універсальні хижаки, і харчуються практично всім, що трапляється: від мертвої мухи, що застрягла у вікні, до комара, який планував попити крові людини. Іноді павуки навіть їдять інших павуків.

Багато хто з їхніх жертв – потенційні переносники хвороб. Є навіть вид павуків-скакунів, який звик харчуватися комахами в африканських будинках.

Павуки, що мешкають у будинках, – це не отруйні монстри із заголовків австралійських газет. Під час дослідження Бертоне найчастіше знаходив звичайних домашніх павуків, таких як павуки-сінокосці та найшкідливіших членистоногих із сімейства павуків-тенетників.

Так, більшість павуків отруйні, але їхня отрута недостатньо сильна, щоб завдати хоч якоїсь шкоди людині. «Ікла» павуків також часто занадто слабкі, щоб прокусити шкіру.

Попри міфи, павуки майже ніколи не повзають по сплячих людях. Хропіння, сопіння і навіть простого дихання достатньо, щоб відлякати домашніх членистоногих.

Якщо ви страждаєте на арахнофобію або просто не хочете, щоб павук повзав по квартирі або будинку, то вчені радять не вбивати членистоногої, а зловити і випустити на вулицю. Павук знайде, куди піти, і ніхто не постраждає.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин

Гірчичний порошок врятує урожай полуниці від довгоносиків та інших шкідників

Звичайний гірчичний порошок врятує урожай полуниці від довгоносиків та...

Корисна домашня шаурма за 10 хвилин: їжа, яку люблять усі

Власноруч зроблена шаурма завжди безпечна й смачна. Її можна...

Чому тріскається капуста на грядці: можливі причини

Під час росту капуста може розтріскатися й буде не...

Як смачно замаринувати скумбрію у томатному соусі

Якщо любите скумбрію, спробуйте замаринувати її у томатному соусі...

Секс на відстані: як підтримувати «вогонь» у стосунках під час довгої розлуки

Стосунки на відстані можуть даватися нелегко. Саме відчуття коханої...

Як боротися з попелицею на моркві: дієві засоби проти шкідника

Якщо бадилля у моркві скручується й жовтіє та з'явився...

Найпростіший спосіб приготування запечених кабачки з горіхами

Кабачки універсальні в плані поєднання смаків. Якщо їх смачно...