Здоров'я

Як жити з хронічною втомою: 5 способів покращити ситуацію

Хронічна втома часом схожа на грип: м’язи мляві, у голові туман, хочеться проспати цілий рік. Іноді наступають моменти “просвітлення”: ти вже цікавишся зовнішнім світом, але поки що не на повну силу. Бувають моменти і ти радієш життю, але пам’ятаєш, що це незабаром закінчиться. Як із цим боротися?

Синдром хронічної втоми змінює ставлення до себе. Нормальна людина (ти до діагнозу) може працювати вдень, розважатися ввечері, підтримувати стосунки з іншими, робити прибирання, займатися спортом та хобі… І наступного ранку встати і продовжити. Людина з хронічною втомою тягне себе до кінця робочого дня, увечері вечеряє найпростішими стравами і ставить тарілку в раковину, бо не має сил її вимити.

Змінюється і ставлення до інших. Ти скасовуєш плани та запрошення — і засмучуєшся, що доводиться так робити. Не можеш якісно проводити час із сім’єю та втомлюєшся від поїздок за кермом. Зрозуміло, все це непокоїть і навіть злить, і це нормально. Але як же впоратися з цією втомою?

1. Попрощайся з ідеальною версією себе

Вона сповнена енергії, все робить на відмінно, та ще й зачіска прекрасна? Вона ніби дивиться на тебе з презирством і каже: “Що, ти справді знову втомилася?” Настав час вигнати її з голови. Наступного разу спробуй відповісти їй так, щоб вона затулила рота і більше не виступала.

2. Слухай своє тіло

Спробуй не приглушувати прохання організму, а дослухатися до них. Десять годин сну? Є. Читання замість прибирання? Є. Відпочинок у суботу замість пробіжки? Є. Коли ви працюєте злагоджено, організм не залишиться у боргу перед мозком.

3. Продовжуй говорити “ні”

Ти справді не зобов’язана ходити на зустрічі та вечірки, якщо не хочеш. Твоя енергія для цього надто обмежена. Натомість ти можеш ходити туди, де цікаво, хай і не так часто, як інші.

4. Навчися любити час, проведений із собою

Оскільки ти не можеш постійно кудись ходити, доведеться багато часу бути на самоті. Сприймай це як радість, а не як покарання. Читай цікаві книги, займайся рукоділлям або просто дивися у вікно.

5. Підтримуй відносини

Якщо не всі друзі залишаються з тобою через те, що ти з ними не зустрічаєшся, нічого страшного. Тим, хто дорогий, варто пояснити, чому так відбувається, і ви, напевно, знайдете зручні варіанти спілкування.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. Працюю в різних інтернет-виданнях з 2012 року. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня.

Останні новиники

Цей принт замінить леопардовий восени та взимку 2024/2025

Анімалістичні принти давно захопили модний світ. Якщо минулого сезону всі буквально божеволіли по леопардовому орнаменту,…

10 години тому

З яким взуттям носити популярні в цьому сезоні шуби

Шуби — наймодніший верхній одяг сезону осінь-зима 2024/25. Ними дизайнери пропонують замінити пуховики, дублянки, утеплені…

1 день тому

Які штани популярні восени та взимку 2024/2025: 10 пар

Після закінчення тижнів моди ми вивчаємо глобальні тренди. Найчастіше серед них виявляються нетривіальні рішення, експериментувати…

2 дні тому

5 найкращих поєднань взуття, яке підходить до пальта цієї осені

Пальто – наш незамінний осінній супутник. Щоправда, образи з ним не завжди виглядають так само,…

2 дні тому

Стильні пуховики на осінь-зиму 2024/25: головні тренди

Осінь відчувається вже в кожному подуві вітру, тому саме час обговорити головні тренди верхнього одягу,…

2 дні тому

З чим носити легінси цієї осені: 10 ідей

Облягаючі штани та джинси завжди виступали головною темою для суперечок у фешн-індустрії. Хтось вважає, що…

2 дні тому