...

Коли викопувати буряки, щоб зберегти врожай до весни

Підпишіться на нас:

Буряк – це смачний овоч, який добре росте практично в будь-якому грунті. Мабуть всі плоюбляють таку страву як вінегрет, яка особливо смакує з свіжозібраними овочами.

З буряка готують багато різних смачних страв.

Подробиці

Важливо вчасно зібрати врожай буряку з грядок.

Чому буряк псується при зберіганні

Під час зберігання коренеплоди можуть гнити. Ця проблема пов’язана з різними причинами.

До найпоширенішої причини появи гнилі відносять розміщення для зберігання зіпсованих коренеплодів. Також знизити термін зберігання можуть наступні фактори:

  • коливання температури;
  • вологість, що перевищує 90%;
  • порушення технології зберігання.

Щоб уникнути цих проблем, необхідно ознайомитися з правилами зберігання буряків. При нестачі вологи у підвалі достатньо розставити відра з водою. Якщо вологи занадто багато, потрібно розкласти ємності з сіллю.

Коли прибирати буряки з грядки

Варто познайомитись з інформацією, що міститься на упаковках насіння. Там вказані строки дозрівання буряку. Зазвичай буряк можна забирати через 3 місяці після посіву. Однак у пізніх сортів цей період зростає до 4 тижнів. Завдяки цьому можна порахувати дні, коли краще починати збирання врожаю буряків.

Досвідчені городники також стверджують, що буряки краще трохи перетримати на грядках, ніж прибирати передчасно. Насамперед потрібно орієнтуватися на зовнішні ознаки. Вони вказують на готовність коренеплоду до збирання. Також можна викопати кілька коренеплодів та перевірити їхню готовність. Якщо вони досягли заявленого розміру, можна розпочинати збирання врожаю.

Як викопувати буряк

Цей момент вважається одним із найважливіших, тому що в процесі збирання можна пошкодити коренеплоди. Щоб зберегти буряки до наступної весни, потрібно враховувати деякі тонкощі. Спочатку потрібно вибрати сонячний день. Підвищена вологість спричиняє появу гнилі. Навіть невеликі дощі здатні нашкодити врожаю.

До кращого варіанту відносять ручне збирання коренеплодів. У такій ситуації можна легко витягнути буряки і не пошкодити їх. Якщо ґрунт на ділянці занадто щільний, то в цьому випадку необхідно скористатися інструментами. Найкращим вибором стануть вила. З їх допомогою можна розпушити ґрунт і легко дістати коренеплоди.

Бадилля з буряків потрібно обрізати. Для цього можна скористатися спеціальним секатором або звичайним ножем. Занадто довге коріння також краще обрізати. Потім буряк потрібно добре просушити. Зробити це можна прямо на грядці. Якщо почався дощ, буряк краще перенести в сарай.

Способи зберігання буряків

Буряки можна відправляти на постійне або тимчасове зберігання. Температура в сховищі не повинна підвищуватися вище 7 градусів, тому що в цьому випадку буряк почне рости. До оптимальних умов зберігання відносять температуру 1-2 градуси.

Найчастіше буряки зберігають у підвалі прямо на картоплі. Якщо вродило багато буряків, то в цьому випадку його можна укласти в кілька шарів. Цей спосіб зберігання доречний у підвалах, де спостерігається знижена вологість. До менш поширеного способу відносять зберігання в піску. Для цього потрібно взяти ящики із щільними стінками. Їх найкраще розміщувати на невеликому піднесенні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я