...
ГоловнаЛайфстайлПомилки, які допускають при підживленні огірків попелом

Помилки, які допускають при підживленні огірків попелом

Підпишіться на нас:

Звичайна зола може стати відмінним добривом для огірків, а досвідчені дачники використовують це натуральне підживлення для отримання великого врожаю дуже смачних і хрустких огірків. Хотілося б також відзначити, що зола використовується як підживлення для того, щоб огірки не виросли гіркими.

Справа в тому, що ця овочева культура набуває гіркого смаку в тому випадку, якщо у неї спостерігається нестача кальцію і калію, а в попелі містяться ці елементи.

Тому рекомендується використовувати зольні підживлення для огірків для поліпшення смаку плодів та збільшення врожаю.

Які рослини можна палити для отримання попелу

Отримати золу, яка буде максимально корисною для огірків, можна з наступних рослин:

  • соняшнику;
  • бадилля рослин та інших рослинних залишків;
  • хвойних дерев;
  • соломи пшениці та жита;
  • листяних дерев;
  • гречки.

Крім того, отримати дуже корисну золу можна при спалюванні підстилкового посліду, гною або торфу.

У жодному разі не можна використовувати як добрива для будь-яких рослин золу від пластикових виробів або гумових покришок.

Після спалювання цих предметів утворюється зола, що містить небезпечні канцерогенні речовини, які можуть потрапити в плоди, а потім надати негативний вплив на здоров’я людини.

Склад золи може певною мірою змінюватись в залежності від того, яка сировина була використана для цієї мети.

Тим, кому потрібна зола з великою кількістю фосфору, бажано спалити солому пшениці та жита чи гілки хвойних дерев.

Якщо потрібна зола з великою кількістю калію, то в якості сировини потрібно використовувати гречку, соняшник, а також деревину листяних дерев.

При спалюванні торфу, підстилкового посліду або гною можна отримати золу, багату на калій, фосфор і кальцій.

Крім фосфору, калію та кальцію, до складу золи можуть входити й інші елементи: молібден, магній, кремній, бор, сірка, залізо.

Ці елементи допомагають утримувати велику кількість вологи в клітинах огірків, а також позитивно впливають на смак, колір та форму плодів.

До складу деревної золи входить сполука фосфору (ортосфосфат калію), яка сприяє кращому формуванню кореневої системи в огірків.

Коли можна удобрювати огірки золою

Підгодовувати огірки цим натуральним добривом рекомендується в період цвітіння, тому що в цьому випадку овочева культура краще зростатиме і розвиватиметься, менше хворітиме.

Таке добриво рекомендується додавати і в тому випадку, якщо огірки були висаджені у ґрунт із кислим середовищем. У цьому випадку деревна або торф’яна зола не тільки забезпечить ґрунт корисними елементами, а й допоможе підкоригувати кислотність.

Золу потрібно використовувати в мінімальних кількостях у тих випадках, якщо огірки були висаджені в лужний ґрунт.

Справа в тому, що ґрунт з дуже високим pH дуже в’язкий і важкий, погано пропускає вологу, а рослини з нього не можуть отримувати достатньо поживних речовин, а велика кількість золи може погіршити ситуацію. Тому попередньо потрібно з’ясувати pH ґрунту, а потім використовувати золу у певній кількості.

Перше зольне добриво в рідкому вигляді додавати у ґрунт необхідно в той час, коли на саджанцях з’являються другі листочки.

Попел (240 г) потрібно пересипати у відро і додати чисту воду (10 л), потім суміш необхідно перемішати і прибрати на тиждень у темне місце. Далі зольне підживлення потрібно процідити і використовувати для поливу саджанців.

У процесі всієї вегетації зольні підживлення бажано вводити не частіше 4 разів за весь сезон. Вводити добрива необхідно після появи другого листка, під час цвітіння, а також після появи зав’язей та формування плодів.

Після збирання врожаю вводити зольні добрива у ґрунт рекомендується в тому випадку, якщо планується повторно висаджувати нові саджанці огірків на ті ж грядки наступного сезону.

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Названо головний колір 2025 року: цей ніжний відтінок символізує гармонію

Кожен грудень Інститут кольору Pantone оголошує трендовий відтінок наступного року. Тоном 2024-го був «Персиковий пушок», який асоціювався із...

Три речі в зимовому гардеробі, які перемістилися до категорії антитрендів

Антитренди потрібно знати не менше, ніж основні тренди, які задають тон всьому модному світу. Зима впевнено вступила в...

5 способів, які допоможуть зробити звичайний образ новорічним

"Полювання" за вбранням для святкування новорічних свят, як правило, стартує на початку грудня. Але пошуки стильного святкового вбрання...

Три правила: що заборонено робити з уггі

Модні уггі стали фаворитами серед взуття на зиму. Комфортні, теплі, зручні. Ідеально під пуховик, спортивний костюм, джинси. Справжні...