Морозиво люблять усі, але не поспішай пропонувати бабусі чи дідусі зайву порцію — лікарі попереджають, що холодні ласощі можуть виявитися дуже підступними по відношенню до людей похилого віку.
Холодні продукти гірше засвоюються організмом, оскільки змушують систему травлення працювати з підвищеним навантаженням. У літньому віці це загрожує загостренням будь-якої гастроентерологічної патології. Тому людям старше 60 років із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (особливо жовчнокам’яною хворобою та хронічним панкреатитом), морозиво протипоказане.
Вживання великої кількості морозива може спровокувати також виникнення захворювань серцево-судинної системи або погіршити перебіг уже наявних патологій серця у літніх чоловіків і жінок. Це відбувається тому, що до складу улюбленого багатьма освіжаючих ласощів входить велика кількість шкідливих для серцевого м’яза насичених жирів. У недорогому морозиві, яке нерідко обирають пенсіонери, також часто використовуються замінники молочного жиру.
Крім того, морозиво містить багато цукру, що викликає внутрішні мікрозапалення — нервова система та мозок людей у віці дуже чутливі до «швидких» вуглеводів. Також надмірне вживання цукру погіршує пам’ять і позначається на швидкості реакції.
Крім того, вживання продуктів з великою кількістю цукрів і жирів призводить до збільшення маси тіла, зміни мікробіоти кишечника та порушення роботи шлунково-кишкового тракту, що в свою чергу негативно впливає на роботу імунної системи — і особливо це виявляється в похилому віці.