Як поступово змінюється стан наволочек на спальних подушках? Наскільки чистими і безпечними вони залишаються через кілька ночей? Саме за ці питання нещодавно взялася велика американська компанія товарів для спальні і провела масштабне дослідження спільно з дерматологами та коучами з питань сну.
У результаті лабораторні випробування виявили 3 мільйони колоній мікробів, що живуть на брудних наволочках! І це всього за тиждень… Уяви, що буде, якщо не відправляти наволочки в прання довше? Адже якщо вірити опитуванням, більшість людей змінюють постільну білизну не частіше за пару-трійки разів на місяць!
У ході експерименту було зібрано зразки брудних наволочок. Їх залишили на інкубацію в лабораторії на строк до семи днів, і це допомогло виявити бактерії, які можуть спричинити інфекції та запалення. Дослідження показало, що за цей час кількість різновидів бактерій на тканині починає перевищувати кількість бактерій на обідку унітазу більш ніж у 17 тисяч разів! Звучить жахливо… А тепер уяви наслідки. Як мінімум, проблеми зі шкірою від несвіжої наволочки забезпечені.
Так що запам’ятай: міняти наволочку потрібно так часто, як тільки можливо. На бавовні чи шовку накопичуються і шкірне сало, і відмерлі частинки епідермісу і косметика. І волосся, і слина, і пил, і шерсть домашніх улюбленців, і пори цвілі. Загалом, абсолютно все!
Все це, своєю чергою, служить їжею для пилових кліщів, залучаючи їх до твого ліжка і допомагаючи їм розмножуватися. А там не за горами алергія, загострення акне та поширення шкірних інфекцій, пов’язаних із золотистим стафілококом та іншими бактеріями, що викликають тяжкі захворювання.