Деякі дачники намагаються підгадати збирання коренеплодів за місячним календарем, інші городники орієнтуються за погодою.
Багато овочівників помітили, що зібрані на правильному Місяці буряки та морква, але в дощ зберігаються гірше, ніж викопані в сухий день. Але при цьому вони не орієнтувалися на місячний календар.
Подробиці
Кожен городник вирішує, за якими прикметами та ознаками збирати врожай овочів, які вони самі посадили та виростили. Але дачники підготували підказки, які допоможуть зорієнтуватися у цій непростій справі.
Буряк
- Зрілий коренеплід буквально «випирає» із землі майже на половину.
- Перестають з’являтися зелені молоді листочки. А нижнє бадилля жовтіє і опадає.
- Коли нижнє листя відвалюється, на верхній частині буряка залишаються борозенки. 2-3 такі борозенки красномовно говорять про 100% стиглість коренеплоду.
Коли всі три ознаки збіглися, залишається лише підібрати сухий та теплий день, щоб викопати буряк. Краще не чекати на заморозки, тому що плоди, зачеплені морозом, зберігаються дуже погано.
Морква
- Зверніть увагу на бадилля. Якщо воно «лягає», значить, коренеплід близький до стиглості.
- Жовті крайні гілочки також вказують на те, що морква дозріла.
Тягнути за бадилля моркву не треба. Або викопувати лопатою, або використовувати вила, якими потрібно трохи розпушити грунт. У такому разі врожай вдасться зібрати без пошкоджень, а це важливо для лежкості.