...
ГоловнаЗдоров'яРемінь для йоги: що це і чи потрібний він тобі

Ремінь для йоги: що це і чи потрібний він тобі

Підпишіться на нас:

На відміну від цеглини, килимка чи валика, пояс для йоги використовують не так часто. Однак слід знати, що його застосування зовсім не видає в тобі новачка, навпаки!

Що таке ремінь для йоги?

Пояс для йоги роблять із бавовни чи поліестеру. У більшості ременів для йоги є пряжки або петлі, щоб зв’язати разом кінці або зробити регульовану петлю. Ремінь дає більше можливостей у вправах на розтяжку та незамінний у йозі Айєнгара, основний принцип якої – симетрично вивірені пози.

Як використовувати ремінь для йоги

Ремені підходять як для початківців, так і для досвідчених йогів. Ремінець допомагає останнім піти в асанах далі, посилюючи ефект, у той час як новачки можуть використовувати ремінець, щоб скоротити відстань між руками та ногами. Ремінь для йоги допомагає ось у чому:

  • тренує гнучкість
  • покращує поставу
  • стабілізує тіло в асанах
  • поглиблює пози без напруги зв’язок та м’язів
  • знижує ризик травм
  • пояс для йоги можна відрегулювати відповідно до індивідуальних потреб.

Як вибрати пояс для йоги і на що звернути увагу

Матеріал: бавовна натуральна, приємна для шкіри і на дотик, а синтетика простіше очищається.

Довжина ременя зазвичай становить від 1,5 до 3 метрів. При збільшенні до 1,80 метра рекомендується пояс для йоги довжиною 2,5 метра. Йоги на зріст вище 1,80 метра повинні вибрати ремінь для йоги довжиною 3 метри. Варто знати, що більш довгий ремінець для йоги має більше застосувань, ніж коротший. Найкраще протестувати ремінці різної довжини, щоб зрозуміти, який краще відповідає потребам.

Ширина не така важлива, як довжина, але важливо, щоб тобі було зручно тримати ремінь (занадто тонкий буде врізатися в долоні).

Застібка найкраще підійде металева, з двох напівкілець. Вона добре ковзає, петлю можна відрегулювати без додаткових зусиль. Крім того, метал міцніший за пластик.

Які вправи можна зробити з ременем для йоги

Пояс для йоги можна використовувати практично у будь-якій асані. Ось приклади:

  • Нахил вперед сидячи
    Сядь. витягнувши ноги перед собою. Переконайся, що сидиш прямо, відчувши сідничні кістки на підлозі. Тягнися хребтом і верхівкою вгору. Тепер витягни руки вгору і нахилися до ніг. Спина має залишатися прямою. Мета не в тому, щоб руки та ноги стикалися, а щоб спина витяглася. Одягни ремінець на подушечки стоп і візьмися за кінці зліва і праворуч. На видиху нахиляйся вперед із прямою спиною, витягаючись уперед і вгору.
  • Розтяжка задньої поверхні ноги. Ляж на спину і витягни ноги вперед. Одягни ремінець на подушечку правої стопи і візьмися руками за кінці ремінця. Тепер підніміть випрямлену в коліні ногу і за допомогою ременя для йоги рухай її вгору і за голову, не забуваючи тягнути п’яту другої ноги і притискати її до підлоги. Поміняй ноги та повтори дії.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

5 міфів про користь рослинних олій для здоров’я та краси

Оливкова олія - панацея від усього, пальмова шкідливіша за алкоголь, кокосове корисне для волосся і судин, але це...

Синдром сухого ока: як він проявляється та якими засобами його лікувати

Відчуття «піску в очах» та печії, на жаль, добре знайоме багатьом із нас. Якщо ти відчуваєш подібні дискомфортні...

8 помилок, які зменшують тривалість життя: перевір себе

Зрозуміло, що не все підлягає контролю, наприклад, вибір генів, з якими ти народжуєшся. Проте спадковість не визначає твою...

Чому болить голова: причина, про яку рідко хто задумується

Виявляється, перемогти мігрені, найімовірніше, допоможе не невролог, а лікар зовсім іншої спеціалізації! Головний біль став мало не щоденним супутником...